5 ciekawostek o przeboju "(I've Had) The Time Of My Life"

Singiel "(I've Had) The Time Of My Life" ukazał się 10 lipca 1987 roku. Utwór promował jeden z najpopularniejszych filmów lat 80. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć.

1. Dirty Dancing

Utwór stworzył Franke Previte z zespołu Franke And The Knockouts. Został wykorzystany w kulminacyjnej scenie filmu "Dirty Dancing" z Patrickiem Swayze i Jennifer Gray w rolach głównych. Previte wspomina, jak Swayze dowiedział się, jak ważne dla filmu było jego demo tej piosenki:

Powiedział mi, że scena finałowa tańca Dirty Dancing została tak naprawdę nakręcona do mojego oryginalnego demo" (I Had) The Time Of My Life ". ' Śpiewałem tę piosenkę z moją partnerką w duecie, Rachele Cappelli. Patrick wyjaśnił, że film został nakręcony poza kolejnością, a scena finałowa była pierwszą rzeczą, którą nakręcili. Zależało im, aby zrobić to jak najlepiej. 

2. Lionel Richie

Początkowo piosenka Lionela Richiego miała promować film "Dirty Dancing", ale choreograf Kenny Ortega, gdy usłyszał "(I Had) The Time Of My Life" powiedział, że to musi być ten utwór. Od razu się w nim zakochał. 

3. Nagrody

Utwór "(I Had) The Time Of My Life" zdobył trzy najważniejsze nagrody w tym Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę filmową, Złoty Glob za najlepszą piosenkę i statuetkę Grammy za najlepsze wokalne wykonanie popu przez duet lub grupę.

4. Słynne duety

Jennifer Warnes porównała śpiewanie z Billem Medleyem do tańca z Fredem Astaire. Podczas gdy Bill Medley jest najbardziej znany z tego, że jest połową duetu Righteous Brothers, Warnes odniosła również największy sukces w duetach. Oprócz tej piosenki, w 1982 roku znalazła się na szczycie amerykańskich list przebojów z "Up Where We Belong", duetem z Joe Cockerem ze ścieżki dźwiękowej do filmu "An Officer And A Gentleman".

5. Super Bowl

Podczas Super Bowl w 2018 roku została, zaprezentowała reklama NFL, w której Eli Manning i Odell Beckham Jr. z New York Giants odtworzyli kultową scenę z "Dirty Dancing". Ich drużyna nie miała wiele powodów do świętowania, wygrywając zaledwie trzy mecze w tym sezonie, podczas gdy dwaj ich rywale, Philadelphia Eagles i New England Patriots, zmierzyli się w wielkim meczu.