5 ciekawostek o Andrzeju Krzywym

Człowiek wielu talentów o młodzieżowym charakterze. Przede wszystkim jest polskim piosenkarzem, autorem tekstów i kompozytorem. Urodził się 5 marca 1964 roku w Warszawie. Poza działalnością muzyczną, w 2016 roku, wydał książkę będącą szczerą spowiedzią lidera De Mono. Dziś w dniu urodziny Andrzeja Krzywego, przytoczymy Wam pięć faktów z życia wokalisty, o których mogliście nic nie wiedzieć.

1. Dzieciństwo

Gdy był jeszcze dzieckiem, uczęszczał na lekcję gry na mandolinie, których szczerze nie znosił.

2. Wojsko

Wielu młodych chłopaków stosowało najróżniejsze sztuczki, by uniknąć obowiązkowej służby wojskowej. Andrzej poszedł o krok dalej i poprzez udawanie próby samobójczej, trafił do zakładu psychiatrycznego.

3. Pierwsze sukcesy

Gdy wraz z grupą Daab wydali swój pierwszy album, który sprzedał się w kilkuset tysiącach, poczuł od razu, że to droga dla niego i da się wyżyć z muzyki. Za te pieniądze sprawił mamie prezent w postaci automatycznej pralki.

4. Wzrot

Mimo swojej mocnej postawy i charyzmy scenicznej Andrzej Krzywy mierzy zaledwie 164 cm.

5. Dwa zespoły

Niewiele osób pewnie wie, że w Polsce istnieją dwa zespoły De Mono. Jeden, który funkcjonuje od 30 lat, na którego czele stoi Andrzej, oraz drugi z o wiele krótszym stażu. Jego liderem jest Marek Kościkiewicz, były gitarzysta pierwotnej formacji.

W 2020 roku po 12 latach rozstrzygnięto spór sądowy, o nazwę zespołu De Mono. Spór rozpoczął się w 2008 roku. Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk pozwali wówczas o naruszenie dóbr osobistych Marka Kościkiewicza, który po odejściu z "De Mono" razem z Wojciechem Wójcickim i Michałem Karpackim stworzyli zespół pod tą samą nazwą. 

Po 12 latach zakończył się proces sądowy. Sąd Apelacyjny w Warszawie, w sprawie postanowił, iż nazwa "De Mono" jest nazwą zespołu muzycznego, w którym występuje Andrzej Krzywy oraz Piotr Kubiaczyk.