TOP 5 najlepszych filmów z kobietami w roli głównej

W XXI wieku widzimy co raz większe wpływy damskiej części świata na politykę, naukę, czy też szeroko rozumianą rozrywkę. Płeć piękna w swej naturze delikatna, potrafi być równie stanowcza i mocna co męska. Dziś dla wszystkich matek, córek, żon i dziewczyn przygotowaliśmy zestawienie pięciu naszym zdaniem najlepszych filmów z kobietami w roli głównej.

5. "Kapitan Marvel"

Superbohaterowie najczęściej kojarzący się z rosłym mężczyzną o nadludzkiej sile i łatwością zbawiania świata. W produkcjach Marvela dotychczas tak się właśnie działo, aż do 2019 roku, gdy pojawiła się potężna Kapitan Marvel. Przepełniona super mocami, które okazują się niezbędne do uratowania nie tylko ziemskiej planety, ale i wszystkich nadludzkich postaci. Kapitalny humor w połączeniu z niesamowitymi zwrotami akcji, zekranizowany fenomenalnymi ujęciami pełnymi efektów specjalnych.

4. "Wonder Woman"

DC Comics jak wszyscy wiedzą, ma również wiele do powiedzenia w świecie superbohaterów. Najbardziej znaną serią tej wytwórni jest oczywiście "Batman". W 2017 roku przyszedł czas na wojowniczą księżniczkę Amazonek. Jak to już z płcią piękną bywa, jest ona wrażliwa na piękno, ludzi i ludzką krzywdę. Dzięki swym wartościom stanie w obronie dobra oraz zdziała cuda, by przywrócić równowagę na ziemi. Tutaj również nie zabraknie scen pełnych akcji w otoczeniu wdzięku głównej bohaterki.

3. "Coco Chanel"

W zawodach wydawałby się z pozoru bardzo kobiecych, jak szef kuchni czy projektant mody, nadal dominuje wielu mężczyzn. Film będący biograficzną historią ikony mody, której klasyczne damskie kostiumy do dziś królują w szafach wyższych sfer. Mimo że od ich premiery minęło już prawie 70 lat. Trzeba będzie mądrze wybrać, bo niekiedy sukcesy zawodowe nie idą w parze z miłosnymi uniesieniami.

2. "Projektantka"

Piękny melodramat wyprodukowany w 2015 roku. Prowadzi widza przez fantastyczny humor, aż po elegancką zemstę. Historia kobiety z małej mieściny, w której widać klasyczny obraz męskiej dominacji. Po latach wraca, by stawić czoła przeszłości, od której uciekła. Wizerunek damy stawiającej sobie odważne cele i bez względu na wszystko dążącej w ich kierunku, inspiruje, by samemu odważyć się sięgnięcia po własne gwiazdy.

1. "Kill Bill"

Quentin Tarantino od lat przyciąga rzesze widzów przed ekrany. Charakteryzuje się niecenzuralną brutalnością, rozbudowanymi dialogami i nawiązaniem do kultury masowej. Scenariusz do filmu powstał przy udziale jego muzy i odtwórczyni głównej roli Umy Thurman w 2003 roku. Jest to mocne kino, które łączy w sobie również elementy anime, gdyż cała produkcja jest hołdem dla azjatyckiej kinematografii. Mimo iż wzbudza wśród wielu kontrowersyjne emocje, nadal pozostaje kultową ekranizacją lat 00. stawiająca kobietę na pierwszym planie jako nieustraszoną wojowniczkę.