5 ciekawostek o albumie "Falling Into You" Céline Dion

12 marca obchodzimy 25. rocznicę wydania czwartej anglojęzycznej płyty Céline Dion - "Falling Into You", która sprzedała się na świecie w ilości ponad 32 milionów egzemplarzy. Z tej okazji mamy dla Was kilka faktów, o których mogliście nie wiedzieć. Już 12 marca 2021 roku na antenie Radia Złote Przeboje będziemy rozdawać album Celine Dion "Falling Into You". Słuchajcie nas uważnie!

1. Pragnienie miłości

By poszerzyć swoje grono odbiorców, Céline w 1990 roku wydała swój pierwszy anglojęzyczny album. Tym razem na płycie "Falling Into You", wzbogaciła swój materiał dźwiękowy o skrzypce, gitarę klasyczną, puzno, cavaquinho oraz saksofon. A wszystko to by dotrzeć do szerszej publiczności.

2. Kosztowny klip

Jednym z utworów znajdujących się na płycie jest remake kompozycji Jima Steinmana "It's All Coming Back To Me Now". Nakręcono do niego teledysk kosztujący 2,5 mln dolarów.

3. Z szacunku do rodziny

Piosenka "Because You Loved Me" została wydana 20 lutego 1996 roku jako pierwszy singiel promujący krążek "Falling Into You". Była ona również motywem przewodnim filmu "Up Close & Personal" (Namiętności). Napisana przez Diane Warren, była jej osobistym hołdem dla ojca. Utwór otrzymał nominację do Oscara.

4. Podbój Japonii

Kompozycja "To Love You More" stała się w Japonii wielkim przebojem, który sprzedał się w 1,2 mln egzemplarzy. Céline była pierwszą artystką od 1983 roku, która nie pochodząc z kraju kwitnącej wiśni, zawojowała ich listy przebojów.

5. Ballada jeszcze bardziej klasyczna

Kochany przez wielu utwór "All By MySelf" został w oryginale skomponowany przez Erica Carmena w 1975 roku. Jego melodia jest fragmentem pochodzącym z II koncertu fortepianowego c-moll, op. 18 rosyjskiego kompozytora Sergieja Rachmaninowa. Obok Céline Dion, swoją adaptację hitu zrobił między innymi Frank Sinatra.