5 filmów z motywem wody

Woda jest podstawą życia dla całej planety. Oprócz samego dostarczania głównego składnika odżywczego roślinom, jest też domem dla wielu form życia oraz szybką pomocą przy gaszeniu pragnienia. Stanowiła również jedną z pierwszych dróg dla odkrywców i handlowców w tych bliskich jak i dalekich podróżach. Dlatego dziś nasze zestawienie poświęcone będzie filmom, w których woda i głębiny grają główną rolę.

1. "Piraci z Karaibów"

Niezwykła seria amerykańskich filmów przygodowych, w których znacząca część rozgrywa się na morzu. Główna postać, pirat Jack Sparrow (Johnny Deep), porywa w swą podróż nie tylko widza. Młoda Angielka (Keira Knightley) z dobrego domu zafascynowana możliwością przygód oraz kowal (Orlando Bloom), który się w niej skrycie podkochuje. Wyruszają w nieznane, by wkrótce odnaleźć swoje prawdziwe przeznaczenie w życiu.

2. "Gdzie jest Nemo"

Zabawna animowana historia małej rybki imieniem Nemo, która przypadkowo trafia w niewolę przez lądowych badaczy. By odnaleźć synka, tata Marlin wraz z komiczną Dory - która cierpi na zaniki pamięci krótkotrwałej, muszą przemierzyć setki mil morskich. Piękna przygoda, której nie można się oprzeć.

3. "Titanic"

Fabularyzowana opowieść prawdziwej katastrofy z 1912 roku. Kto nie widział bądź nie słyszał o tej produkcji? No właśnie, większość ludzi przynajmniej raz widziała film. Nie sposób jednak w tym zestawieniu nie wspomnieć o tej Oskarowej ekranizacji.

4. "Uwolnić Orkę"

Kino familijne, w którym rodzi się przyjaźń między człowiekiem a ssakiem wodnym. Orka Willy w młodości zostaje oddzielona od rodziców, by stać się główną atrakcją oceanarium. W tym samym czasie widzimy losy chłopca, który zostaje porzucony przez biologiczną matkę. Początkowo trafia do domu dziecka, a następni do rodziny zastępczej. Orka jak i chłopak nie są zadowoleni ze scenariusza, które napisało im życie. Dzięki temu stają się sobie bliżsi.

5. "Vaiana: Skarb Oceanu"

Ponownie wracamy do świata bajek. Jest to konieczna pozycja do obejrzenia przez najmłodszych, jak i tych całkiem dorosłych. Jak dowiadujemy się na początku produkcji - całym światem pierwotnie była woda, zaś bogini Te Fiti, stworzyła lądy i całą naturę. Na wyspie Motuni żyje kolonia dawnych odkrywców, dla których przyszedł czas ponownego wypłynięcia na ocean. Jako że czasy podróżników w ich wiosce minęły, to nastoletnia Vaiana - którą od lat przyzywa akwen, wyrusza w samotną podróż. Droga nie będzie łatwa, ale nieoczekiwanie uzyska pomoc w swej wędrówce.