10 fantastycznych utworów do auta

Codziennie miliony Polaków wsiadają do auta i mkną, a to do pracy, a to dziecko do szkoły, a to po zakupy, albo po prostu przed siebie. Śmiało można stwierdzić, że samochody dla części z nas stały się drugim domem. Dlatego też wypadałoby pamiętać o niezastąpionym składniku podróży jakim jest muzyka, która umili nam czas czy to stojąc w korku, czy też pędząc po autostradzie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was playlistę 10 najlepszych utworów do Waszych czterech kół.

1. Robbie Williams - "Feel"

Singiel wydany 10 października 2002 roku, promujący 5. album brytyjskiego artysty. Z miejsca zachwycił całą Europę, co było widać na listach przebojów między innymi w Niemczech, Włoszech i Polsce. Ciekawostką jest fakt, że większość wokali, którą słyszymy w wydanym kawałku, została nagrana w oryginalnej wersji demo z 1999 roku. Jest to idealny utwór na rozgrzewkę za kółkiem.

2. Anastacia - "I'm Outta Love"

Debiutancki utwór amerykańskiej piosenkarki promujący jej pierwszy album wydany 29 lutego 2000 roku. Singiel z przytupem zawładnął Australią jak i Europą. Anastacia początkowo była tancerką w programach telewizyjnych jak MTV czy ClubMTV w Nowym Jorku. Jednak pogoń za marzeniami i stanie się profesjonalną wokalistką zaprowadziła ją do LA, gdzie specjalnie na potrzeby jej mocnego głosu napisano utwór "I'm Outta Love". To połączenie okazało się strzałem w dziesiątkę.

3. Amy Winehouse - "Rehab"

"Rehab" to kompozycja promująca drugą płytę Amy "Back to Black". Wydana 23 października 2006 roku. Brzmienie pełne własnych przemyśleń piosenkarki o bardzo mocnym i zdecydowanym głosie. Jest nawiązaniem do jej odmów udania się na kurację odwykową, na którą namawiali ją ojciec, menadżer jak i wytwórnia. Dzięki prawdziwości swych uczuć, singiel, został nagrodzony statuetką Grammy.

4. Kylie Minogue - "Can't Get You Out Of My Head"

Utwór w klimacie europop i dance, zawierający rytmy lat 90. Promujący już 8 album australijskiej artystki. Wydany w 2001 roku. Bardzo szybko znalazł się na 1. miejscu listy przebojów w wielu krajach. W swoim czasie był odsłuchiwany aż 3000 razy tygodniowo.

5. Red Hot Chili Peppers - "Can't Stop"

Kalifornijska grupa muzyczna, zajmująca się głównie funk rockiem, wydała na świat utwór "Can't Stop" w lutym 2003 roku. Fantastyczne połączenie rapu z melodyjnością kawałka, w którym możemy wychwycić elementy reggae. Co ciekawe, mimo swej popularności, kompozycja nigdy nie została umieszczona na liście albumu "Greatest Hits", co wywołało sporą falę oburzenia wśród fanów.

6. Maroon 5 - "This Love"

Kolejnym przykładem mocnego debiutu jest piosenka "This Love", która promuje pierwszy album formacji. Wydana 24 stycznia 2004 roku. Mówi się, by tworzyć, artyści potrzebują zachwytów miłości bądź pogrążania się w smutku. Tutaj mamy do czynienia z tym drugim uczuciem. Lider grupy, Adam Levine, napisał tekst do kawałka tuż po rozstaniu ze swoją dziewczyną. Jak widać, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

7. Rihanna - "Shut Up And Drive"

"Shut Up And Drive" promuje trzeci już album młodziutkiej gwiazdy R&B i pop. Singiel został wydany w 2007 roku. Pomimo tematyki krążącej wokół aut, w tekście jak i w teledysku, jest też ukrytym nawiązaniem do oferty seksualnej. W szczególności widać to w jej kocich ruchach nakręconych na potrzeby klipu.

8. Gorillaz - "Dare"

Gorillaz to grupa wyprzedzająca swój czas. Bardzo długo ukrywali swoja tożsamość, do tego stopnia, że gdy mieli otrzymać nagrodę na gali, odbierały ją komputerowe postaci z ich teledysków. Gdy dla innych jedną z motywacji jest zdobycie sławy, dla nich ważna była anonimowość, może po to, by bardziej docenić sam utwór? Wirtualny zespół w 2005 roku wydał na świat kawałek "Dare", w rytm, którego można śmiało pędzić przed siebie.

9. Lady Gaga ft. Beyoncé - "Telephone"

"Telephone" nagrany w 2009 roku, jest refleksją Lady Gagi na temat swoich wewnętrznych sporów. Słyszy ona głos w swojej głowie nakazujący jej więcej pracować, podczas gdy sama woli się bawić. Wideo, które jest swego rodzaju mini filmem, staje się kontynuacją pierwszego klipu "Paparazzi". Jest też hołdem artystki dla twórczości Quentina Tarantino między innymi filmów "Kill Bill" i "Pulp Fiction". Singiel szybko trafił on na czołowe miejsca list przebojów w wielu krajach.

10. Queen - "Don't Stop Me Now"

Freddie Mercury, niebywały brytyjski wykonawca, dla niektórych nawet król muzyki pop. Jest autorem wielu hitów, w tym m.in. "Don't Stop Me Now", który został wydany w 1979 roku. W tekście piosenki znajdziemy nawiązania do postaci z XIII-wiecznej legendy, Lady Godivy. Kawałek od 1981 roku znajduje się w zestawieniu ich krążka "Greatest Hits".