HBO GO: 5 filmowych nowości, których nie możesz przegapić [MAJ 2021]

Maj w Polsce rozpoczyna się przyjemnie, bo od długiego weekendu. Tegoroczna majówka niestety nie bardzo pozwala na snucie planów wyjazdowych. Warto, więc wykorzystać ten czas na nadrobienie filmowych zaległości. Oto pięć produkcji, które w tym miesiącu zadebiutują na platformie HBO GO.

1. "Mulan" (Premiera: 9 maja)

Walt Disney już od kilku lat zamienia swoje kultowe w bajki w fabularne wersje. Tym razem wziął się za przygody Azjatyckiej piękności. W rolę tytułowej wojowniczki wcieliła się Liu Yifei. Będzie musiała ona stawić czoła wyzwaniu i obronić Cesarstwo.

2. "Rocky: 40 lat legendy" (Premiera: 1 maja)

Gdy w 1976 roku, nieznany wówczas aktor, Sylwester Stallone przyjmował rolę boksera, nie spodziewał się, że tak potoczy się jego życie. Każdy słyszał o Rocky'im Balboa. Wszedł do popkultury, a następne pokolenia zaczęły się na nim wychowywać. Jednak po 40 latach przyszedł czas, by poznać kulisy powstawania legendarnej serii filmów o charyzmatycznym pięściarzu.

3. "Creed: Narodziny legendy" i "Creed II" (Premiera: 1 maja)

Jak już rozpoczęliśmy temat walk na ringu, należy wspomnieć o tych dwóch produkcjach. Są swego rodzaju kontynuacją przygód Rocky'ego. Jedynie tym razem Sylwester Stallone, już nie jako zawodnik a trener. Będzie miał okazję pomóc synowi swojego rywala sprzed lat. W rolę potomka Appollo Creeda Adonisa Johnsona, wcieli się Michael B. Jordan.

4. "Droga do szczęścia" (Premiera: 7 maja)

Może nie jest to produkcja z ostatniej dekady, ale na pewno warta obejrzenia. W rolę małżeńskiej pary wcielą się Leonardo DiCaprio oraz Kate Winslet. Z pozoru szczęśliwie zakochani, będą się mierzyć z poczuciem pustki i niespełnienia.

5. "Ucieczka z Alcatraz" (Premiera: 3 maja)

Ten tytuł, mimo starej daty, należy do grona filmów, które po prostu trzeba zobaczyć. Fabuła oparta na autentycznej historii, która wydarzyła się 11 czerwca 1962 roku. W roli głównej zobaczymy Clinta Eastwooda, który sam spróbuje wydostać się z tego najpilniej strzeżonego zakładu karnego.