"Dom z papieru": 5 ciekawostek, o których mogliście nie wiedzieć

"Dom z papieru" może pochwalić się aktualnym rekordem bycia najczęściej oglądanym nieanglojęzycznym serialem w serwisie Netflix. Fani na całym świecie z niecierpliwością czekają na piąty sezon serialu. Aby umilić Wam ten czas przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć.

1. Leon Zawodowiec

Inspiracją do postaci Tokio była na Matyldzie z Leona Zawodowca, granej przez Natalie Portman.

2. Nazwy miast

Główni bohaterowie w serialu noszą przydomki związane z miastami. Odtwórca roli Profesora, Álvaro Morte w jednym z wywiadów zdradził, że gdyby jego przydomek również był związany z miastem, nazwałby się Watykan.

3. Nieuleczalna choroba

Pierwszym pomysłem twórców było, aby wszyscy bohaterowie, którzy zgodzili się na udział w ataku Mennicę, byli nieuleczalnie chorzy. Warto wspomnieć, że pierwszy odcinek serialu miał aż 50 różnych scenariuszy! Piosenka, którą bardzo często pojawia się w serialu, "Bella Ciao", to utwór śpiewany przez włoski ruch antyfaszystowski w okresie II wojny światowej.

4. Praca na planie

Jedną z najdłużej kręconych scen była ta, w której Tokio poznaje Profesora. Zdjęcia trwały aż 5 godzin!

5. Muzyczna kariera

Grająca panią detektyw Raquel - Itziar Ituno jest również wokalistką w zespołach: INGOT, Dangiliske i EZ3. Poniżej możecie zobaczyć jeden z jej telewizyjnych występów.