Netflix: 5 nowości filmowych, które musisz zobaczyć [CZERWIEC 2021]

Czerwiec to istny przedsmak sezonu wakacyjnego. Wiele osób już odlicza dni do upragnionego wolnego. W związku z tym platforma Netflix przygotowała kilka ciekawych pozycji. Oto lista pięciu, którym warto poświęcić czas w tym miesiącu.

1. "Legion Samobójców" (Premiera: 1 czerwca)

Prezentem na dzień dziecka będzie filmowy hit z 2016 roku. Ekranizacja komiksu DC o tym samym tytule. Legion Samobójców to grupa antybohaterów stworzona z najgroźniejszych przestępców świata. Główną jej członkinią jest Harley Quinn, w której role wcieliła się Margot Robbie. Jest ona również ukochaną Jokera, granego przez Jareda Leto. Dla fanów akcji połączonej z fantasy ta pozycja jest obowiązkowa.

2. "Oczy szeroko zamknięte" (Premier: 1 czerwca)

Powraca też gorąca ekranizacja powieści z 1999 roku w reżyserii Stanleya Kubricka. W rolach głównych wystąpili Tom Cruise oraz Nicole Kidman. On jest lekarzem, ona zaś prowadzi galerię sztuki. Wspólnie z córką mieszkają na Manhattanie. Z pozoru udane małżeństwo, w które przez lata spokoju zaczyna wkradać się nuda. Ich fantazje zaczynają się rozmijać, co może doprowadzić do ich rozstania. A w rezultacie do nie lada tragedii.

3. "Miss Agent" (Premiera: 1 czerwca)

Przyszedł też czas na coś lżejszego. Przyjemna komedia, w której tytułową rolę gra Sandra Bullock. Wciela się ona w agentkę FBI. Jej zadaniem będzie wtopienie się w szeregi konkursowych piękności. Będzie musiała wytropić terrorystę, który grozi uczestniczkom zamachem. W przeobrażeniu się z twardego stróża prawa w łagodną dziewczynę z Konkursów Miss Piękności pomoże jej nie kto inny jak Michael Caine, w roli Victora Mellinga.

4. "Gdy sen nie nadchodzi" (Premiera: 5 maja)

Nowa produkcja Netfliksa, która już teraz zwiastuje sukces. Na Ziemi dochodzi do niewyobrażalnego zdarzenia. W jego wyniku urządzenia elektryczne przestają działa, zaś ludzie nie mogą już więcej spać. Jak wiadomo, podczas snu organizm się regeneruje. Gdy jednak nie można, choć na chwilę zmrużyć oka, człowiekiem zaczynają rządzić czarne myśli. Jedynym ratunkiem okazuje się córka byłej wojskowej Jill (Gina Rodriguez). Matilda (Ariana Greenblatt) jako jedyna potrafi nadal spać. Od teraz to na matce i córce spoczywać będzie ocalenie świata.

5. "Grzeczni chłopcy" (Premiera: 16 czerwca)

Zabawna opowieść o dorastaniu. Dwunastoletni Max (Jacob Tremblay) żyje w stresie. Został zaproszony na swój pierwszy kissing-party, ale nie ma pojęcia o całowaniu. Wraz z kolegami wykrada drona ojcu, by podglądać, jak robią to nastolatkowie z jego sąsiedztwa. Jak wiadomo, taki plan nie będzie łatwy ani nie obejdzie się beż przygód.