HBO GO: 5 nowych filmów, które warto zobaczyć [CZERWIEC 2021]

Czerwiec na HBO GO to raczej wiele hitów z poprzednich lat niż wielkie debiuty filmowe. Jednak platforma nawet i w takim wykonaniu potrafi dostarczyć wielu wrażeń. Oto pięć filmów, które warto zobaczyć.

1. "Dunkierka" (Premiera: 5 czerwca)

Wojenny film w reżyserii Christophera Nolana. Historia przetrwania, która rozgrywa się na trzech płaszczyznach - lądowej, morskiej i powietrznej. Każda z nich ma również własną oś czasową. Główne role zagrali Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney oraz Jack Cowden.

2. "Player One" (Premiera: 6 czerwca)

Pod okiem Stevena Spielberga nakręcono historię młodego chłopaka i jego przyjaciół. Rok 2045, a w nim ludzie, którzy znajdują ukojenie w wirtualnej rzeczywistości. Wade (Tye Sheridan) będzie walczył wraz z Sammanthą (Olivią Cooke) o cyfrowy "easter egg". Twórca gry przed swoją śmiercią umieścił w nim cały swój majątek. Pierwsza osoba, która go odnajdzie, zgarnie wszystko.

3. "Wyścig o wszystko" (Premiera: 13 czerwca)

Teraz coś dla miłośników dwóch kółek. Latem 1998 roku pierwszy etap Le Tour de France zostaje przeniesiony do Irlandii. 30-letni Dom Chabol (Louis Talpe) to belgijski czarny koń. Przez lata nadawał tempo, blokował wiatr i zapewniał drogę do zwycięstwa sprinterowi z drużyny. Jednak los chce by po 20 latach wiernej służby, pożegnać się z zespołem. Jednak nie wie jeszcze, że to nie koniec jego kariery.

4. "Creamson Peak. Wzgórze krwi" (Premiera: 6 czerwca)

XIX wiek w zimnym, górskim hrabstwie Kumbria. Młoda pisarka (Mia Wasikowska) po rodzinnej tragedii trafia do ponurego domu. Pałac wciąż pamięta duchy przeszłości. Wychodzi za mąż za sir Thomasa Sharpe'a (Tom Hiddleston). Jak się okaże, nie jest on tym, za kogo się podawał.

5. "Na skraju jutra" (Premiera: 13 czerwca)

Produkcja, która łączy w sobie kino akcji z science fiction. Obcy, zwani Mimikami, przeprowadzają bezlitosny atak na Ziemię. Szybko rujnują całe miasto i zostawiają za sobą miliony ludzkich ofiar. Żadna armia na świecie nie jest w stanie dorównać szybkości przybyszów z kosmosu. William Cage (Tom Cruise), niedoświadczony wówczas żołnierz, zostaje wrzucony w sam środek bitwy. Gnie w momencie, gdy udaje mu się zabić jednego z samców Alfa. Jednak dziwnym trafem powraca do poranka w dniu swojej śmierci. Na nowo jest zmuszony z nimi walczyć. Wydawać się może, że to wojna bez końca. Ale czy na pewno?