HBO GO: 5 nowych filmów, których nie możesz przegapić

Sprawdźcie, jakie nowe produkcje pojawią się na platformie HBO GO w lipcu 2021 roku. Przed nami kilka ciekawych premier. No to zaczynamy!

1. "Braterstwo" (9 lipca)

Rok 1989. Wojna radziecko-afgańska ma się ku końcowi, a ZSRR zaczyna wycofywać swoje wojska. Niespodziewanie jednak pilot i zarazem syn sowieckiego generała Wasiliewa zostaje porwany przez mudżahedinów po katastrofie swojego samolotu. W rezultacie długo oczekiwany powrót 108. dywizji piechoty zmotoryzowanej zostaje wstrzymany. Żołnierze muszą udać się w swoją ostatnią misję i sprowadzić chłopaka z powrotem do domu. Oparta na prawdziwych wydarzeniach i nieopowiedziana wcześniej historia odważnej i tragicznej w skutkach operacji, która miała miejsce pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku podczas wojny radziecko-afgańskiej. Obraz pokazuje przerażenie i złożoność ludzkiej natury w czasie działań zbrojnych. Reżyserem sprawnie skonstruowanego obrazu jest Pavel Lungin (Złota Palma na MFF w Cannes za reżyserię filmu Taxi blues), a w główne role wcielają się Kirill Pirogov (Brat 2: Misja w Chicago), Yan Tsapnik (Brygada), Vitaliy Kischenko (Kamienna głowa), Fedor Lavrov (Moskwo, kocham Cię) oraz Oleg Vasilkov (Bitwa o Sewastopol).

2. "Niebiańska plaża" (10 lipca)

Richard (Leonardo DiCaprio) to pragnący uciec od cywilizacji Amerykanin, który podróżuje z plecakiem po Azji. Na swojej drodze spotka parę Francuzów - Étienne'a (Guillaume Canet) i Françoise (Virginie Ledoyen). W obskurnym hotelu w Bangkoku młodzi ludzie poznają szalonego Szkota (Robert Carlyle), który na krótko przed samobójczą śmiercią opowiada im o raju na Ziemi, "niebiańskiej plaży" na tajemniczej wyspie u wybrzeży Tajlandii. Z braku lepszego zajęcia Richard i jego towarzysze próbują zlokalizować miejsce. Po niebezpiecznej i wyczerpującej podróży trafiają na przepiękną plażę. Kiedy myślą, że znaleźli raj na Ziemi, czeka ich niemiła niespodzianka.Wciągający film przygodowy na podstawie powieści Alexa Garlanda pod tym samym tytułem. Jego reżyserem był laureat Oscara Danny Boyle.

3. "Minyan" (19 lipca)

Fabuła filmu skupiona jest wokół nastolatka rosyjsko-żydowskiego pochodzenia, który zmaga się ze swoją tożsamością, wiarą i seksualnością, które wydają mu się nie do pogodzenia. Wszystko zmienia się, gdy zaprzyjaźnia się z dwoma mężczyznami, którzy mieszkają w domu opieki.

4. "Ocean's 8" (25 lipca)

Debbie Ocean (Sandra Bullock), siostra sławnego już Danny'ego Oceana, przez dobrych pięć lat zajmowała się przede wszystkim planowaniem skoku swojego życia. Jej celem stało się przejęcie wartego 150 mln dolarów naszyjnika, który podczas Gali Met będzie miała na sobie światowej sławy aktorka Daphne Kluger (Anne Hathaway). Ocean nie jednak jest w stanie działać sama. Potrzebuje pomocy swojej wspólniczki Lou Miller (Cate Blanchett), jubilerki Amity (Mindy Kaling), oszustki Constance (Awkwafina), paserki Tammy (Sarah Paulson), hakerki Nine Ball (Rihanna) oraz projektantki mody Rose (Helena Bonham Carter). Chcące zrealizować swój szalony plan kobiety nie są w stanie pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd.

5. "Papierowe miasta" (31 lipca)

Quentin Jacobsen - dla przyjaciół Q - od zawsze jest zakochany we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie, w czasie spaceru, chłopiec razem ze swoją sąsiadką i koleżanką, Margo Roth Spiegelman, odnajduje ciało mężczyzny, który popełnił samobójstwo. Lata później bohaterowie wikłają się w inną przygodę. Margo zdradza Quentinowi, że ktoś ją skrzywdził i niedługo później znika. Bohater rozpoczyna śledztwo - co jakiś czas otrzymuje tajemnicze wskazówki.