5 zaskakujących ciekawostek o Księżnej Dianie

Diana Spencer - Księżna Walli 1 lipca 2021 roku skończyłaby 60 lat. Ikona mody, przez wielu nazywana "Królową ludzkich serc" była wielką inspiracją zarówno dla Brytyjczyków jak i całego świata. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka ciekawostek z jej życia, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć.
Princess of Wales Lady Diana Spencer Princess of Wales Lady Diana Spencer EAST NEWS

1. Szlacheckie korzenie

Jej ojciec był wicehrabią a matka wicehrabiną Althorp. Diana dorastała w domu w Sandringham, dzierżawionym od królowej Elżbiety. Posiadłość znajduje się w Norfolk. Babcia Diany była damą dworu Królowej Matki.

KSIĘŻNA DIANA KSIĘŻNA DIANA EAST NEWS

2. Rewolucjonistka

Gdy na świat przyszedł pierwszy syn Diany i Karola - William - Księżna zdecydowała, że będzie uczęszczał do przedszkola w Londynie poza murami pałacu. Do tej pory pałac zatrudniał prywatnych nauczycieli i guwernantki. Dla Diany najważniejsze było, aby jej dzieci były, jak najbardziej "normalne" i znały życie poza mydlaną bańką, w której żyją.

Audrey Hepburn Audrey Hepburn aramount Pictures/Collection Christophel/East News

3. Słynne kuzynostwo

Mało kto wie, że kuzynami Księżnej Diany były między innymi takie osobistości jak Oliver Platt, Audrey Hepburn, Humphrey Bogart czy Rainiera III.

Princess of Wales Lady Diana Spencer Princess of Wales Lady Diana Spencer EAST NEWS

4. Edukacja

Księżna Diana nie przepadała za nauką. Do dziewiątego roku życia uczyła się w domu. Później przez kolejne lata uczęszczała do szkoły z internatem. Miała problemy ze zdaniem egzaminu na poziomie O. Rzuciła szkołę w wieku 16 lat!

Księżna Diana i Książe Karol Księżna Diana i Książe Karol EAST NEWS

5. Miłosne rozterki

Diana poznała Księcia Karola, gdy, on spotykał się z jej siostrą Sarą. Wszystko zmienił niefortunny wywiad, w którym Sarah przyznała, że nie kocha Karola. Wówczas książę zaczął interesować się najmłodszą lady Spencer.