5 największych przebojów Kate Ryan!

Urodzona 22 lipca 1980 roku belgijska piosenkarka Kate Ryan obchodzi w tym roku 41. urodziny. Z tej okazji wybraliśmy dla Was 5 największych hitów artystki.

1. "Désenchantée"

Piosenka "Désenchantée" została nagrana w 1991 roku przez francuską artystkę Mylene Farmer. Odniosła duży sukces we Francji, ale dopiero jej dance-popowy cover wykonany przez Kate Ryan w 2002 roku sprawił, że stała się hitem w wielu europejskich krajach.

2. "Voyage Voyage"

"Voyage Voyage" to kolejny cover wykonany przez Kate Ryan. Oryginalnie piosenka została nagrana w 1986 roku przez francuską piosenkarkę Claudie Fritsch-Mentrop występującą pod pseudonimem Desireless i pomimo bariery językowej szybko stała się hitem w Europie. Wersja Kate Ryan ukazała się w 2007 roku.

3. "Ella elle l'a"

W 2008 roku Kate Ryan nagrała cover piosenki "Ella Elle L'a", napisanej przez Michela Bergera i wykonanej przez jego żonę, francuską piosenkarkę France Gall, w 1987 roku. Utwór powstał w hołdzie dla afroamerykańskiej piosenkarki, Elli Fitzgerald. Jest on wyrazem sprzeciwu wobec rasizmu.

4. "Libertine"

Po sukcesie "Désenchantée" Kate Ryan zdecydowała się nagrać cover jeszcze jednej piosenki Mylene Farmer - "Libertine". Nowa wersja francuskiego hitu ukazała się w 2002 roku i podobnie jak w przypadku "Désenchantée", cover Ryan znowu odniósł międzynarodowy sukces.

5. "Ye t'adore"

Oryginalna piosenka Kate Ryan z albumu "Alive" wydanego w 2006 roku. Pomimo tytułu w języku francuskim (oznaczającego "kocham cię"), jest ona śpiewana po angielsku. Utwór reprezentował Belgię podczas 51. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2006 roku i zajął 12. miejsce w półfinale.