Netflix: 5 najciekawszych serialowych nowości [SIERPIEŃ 2021]

Zobaczcie, jakie nowe seriale na sierpień 2021 przygotował dla nas Netflix.

1. "Pani dziekan" (Premiera: 20 sierpnia)

Sandra Oh, aktorka znana z roli Cristiny Yang w "Chirurgach" oraz Eve Polastri w "Obsesji Eve", wcieli się w postać Ji-Yoon, nowej dziekan podupadającego wydziału filologii angielskiej na prestiżowym uniwersytecie w Pembroke. Jako pierwsza kobieta na tym stanowisku będzie musiała stawić czoła wielu wyzwaniom. Za produkcję serialu są odpowiedzialni twórcy "Gry o tron", David Benioff i D.B. Weiss.

2. "Otwórz oczy" (Premiera: 25 sierpnia)

Nowy polski serial sci-fi "Otwórz Oczy" powstał na podstawie książki Katarzyny Bereniki Miszczuk "Druga Szansa". Produkcja opowie historię nastoletniej Julki (Maria Wawreniuk), która, w wyniku tragicznego wypadku, trafia do centrum leczenia amnezji. Pozna tam inne osoby z podobnymi urazami i traumami, w tym tajemniczego Adama (Ignacy Liss), który stanie się jej przewodnikiem. Dziwne sny, które miewa bohaterka, sprawią, że zacznie ona kwestionować cele i prawdziwość ośrodka.

3. "Clickbait" (Premiera: 25 sierpnia)

Ośmio-odcinkowy serial Netfliksa skupi się na roli, jaką odgrywają social media w podsycaniu naszych niekontrolowanych impulsów. Punktem wyjścia opowieści stanie się umieszczone w sieci nagranie, na którym pojawia się jeden z głównych bohaterów, Nick Brewer (Adrian Grenier). Jest on dotkliwie pobity i trzyma kartkę z napisem "Znęcam się nad kobietami. Umrę, gdy zdobędę 5 milionów odsłon". Na ratunek wyruszą  siostra (Zoe Kazan) i żona (Betty Gabriel) Nicka, które odkryją nowe oblicze kochającego męża i brata.

4. "Bez Pożegnania" (Premiera: 13 sierpnia)

"Bez pożegnania" to francuski mini serial stworzony na podstawie powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. Opowie historię Guillauma Lucchesiego (Finnegan Oldfield), 30-letniego mężczyzny, którzy dziesięć lat temu stracił dwie najbliższe mu osoby: Sonię (Garance Marillier), która była jego pierwszą miłością, oraz Freda (Nicolas Duvauchelle), swojego brata. Teraz, podczas pogrzebu jego matki, znika Judith, której miłość przywróciła bohaterowi radość z życia. Aby ją odnaleźć, Guillaume będzie musiał zmierzyć się z wydarzeniami z przeszłości i prawdą, którą ukrywali przed nim krewni.

5. "Pamiętniki mordercy: Taśmy Dennisa Nilsena" (Premiera: 18 sierpnia)

Nowy dokument kryminalny, opowiadający o jednym z najbardziej znanych seryjnych morderców w Wielkiej Brytanii. Pochodzący ze Szkocji Dennis Nilsen w latach 1978-1983 zamordował przynajmniej piętnastu młodych mężczyzn, których zwabiał do swojego domu, a później dusił. W serialu zobaczymy wywiady z policją, niedoszłymi ofiarami, rodzinami zamordowanych oraz usłyszymy słowa samego Dennisa Nilsena.