Utwory, które nie pojawiły się w filmach o Jamesie Bondzie

Motywy muzyczne pojawiające się w filmach o Jamesie Bondzie są ich nieodłącznym elementem. Czy można sobie wyobrazić "Żyj i pozwól umrzeć" bez rockowej opery McCartneya i Wings albo "Skyfall" bez piosenki Adele? Zobaczcie, jakie inne utwory mogły pojawić się na ścieżkach dźwiękowych w filmach o agencie 007.

1. Johnny Cash - "Thunderball"

Wykonawcą utworu, który możemy usłyszeć się w czwartym filmie o Jamesie Bondzie, jest Tom Jones. Niewiele osób wie jednak, że z propozycją wykonania tematu muzycznego do 'Operacji Piorun' wyszedł również Johnny Cash. W piosence 'Tunderball' opisał on fabułę całego filmu.

2. Blondie - "For Your Eyes Only"

 Pochodząca ze Szkocji piosenkarska, Sheena Easton, wykonała motyw muzyczny do 12. filmu o Jamesie Bondzie - "Tylko dla twoich oczu". Utwór ten został nominowany do statuetki Oscara. Wygrał również z wersją Blondie, którą artystka ostatecznie wydała w albumie "The Hunter" z 1982 roku.

3. Pet Shop Boys - Theme For James Bond #1

Utwór Pet Shop Boys był przeznaczony do filmu "W obliczu śmierci" z 1987 roku. Ostatecznie jednak wykonawcą motywu muzycznego została grupa A-ha, a Pet Shop Boys wydali swój przebój pod tytułem "This Must Be The Place I Waited Years To Leave".

4. Ace of Base - "The Goldeneye"

Zespół Ace of Base po nagraniu utworu "Goldeneye" zadecydował, że nie będzie on wykorzystany w filmie "GoldenEye". Zamiast tego został wydany z nieco zmienionym tekstem i pod inną nazwą - "The Juvenile". Podczas seansu możemy usłyszeć za to piosenkę wykonaną przez Tinę Turner

5. Muse - "Supremacy"

Producenci "Skyfall" wybrali utwór Adele jako motyw muzyczny do 23. filmu o Jamesie Bondzie. Wielu widzów wolałoby jednak usłyszeć przebój zespołu Muse "Supremacy" podczas oglądania przygód agenta 007.