5 największych przebojów Mariah Carey

Mariah Carey jest drugą po Madonnie artystką z największą liczbą sprzedanych nagrań. Wokalistka słynie również z rozpiętości skali głosu, która wynosi aż 5 oktaw. Carey potrafi osiągnąć rejestr gwiazdkowy, czyli brzmienie najwyższych dźwięków w skali dźwiękowej. Dzisiaj przypomnimy Wam największe przeboje artystki.

1. "One Sweet Day"

Mariah Carey wykonała utwór "One Sweet Day" w duecie z zespołem Boyz II Men. Jest on hołdem dla przyjaciela i współpracownika Mariah, Davida Cole'a, który zmarł w 1995 roku z powodu AIDS. Piosenka wyraża żal z powodu śmierci bliskich osób, ale daje też nadzieję, że pewnego pięknego dnia znowu będzie można ich spotkać.

2. "Hero"

Jest to jedna z najbardziej inspirujących piosenek z repertuaru Mariah Carey. "Hero" był drugim singlem promującym album "Music Box", który został wydany w 1993 roku. Początkowo napisana przez Mariah piosenka miała być wykonana przez Glorię Estefan i ukazać się w filmie z Dustinem Hoffmanem o tym samym tytule. Do tego jednak nie doszło, a utwór stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych przebojów Mariah.

3. "We Belong Together"

Utwór "We Belong Together" to drugi singiel pochodzący z albumu "The Emancipation of Mimi" wydanego w 2005 roku. Po dwóch niezbyt udanych płytach "Glitter" i "Charmbracelet" Mariah w końcu udowodniła, że może być nie tylko gwiazdą lat 90. ale również XXI wieku.  

4. "All I Want For Christmas"

Na liście największych przebojów Mariah Carey nie może zabraknąć największego świątecznego hitu wszech czasów. Singiel "All I Want For Christmas" pochodzi z wydanego w 1994 roku albumu "Merry Christmas".

5. "Emotions"

Mariah Carey pokazuje swoje wokalne zdolności, śpiewając o nowej miłości w 4 oktawach. Utwór "Emotions" pochodzi z albumu z 1991 roku o tej samej nazwie. Przebój jest mocno inspirowany muzyką disco z lat 70.