10 największych przebojów o miłości lat 90.

Lata 90. obfitowały w miłosne piosenki. Od romantycznych ballad po hip-hopowe kawałki, każdy może znaleźć coś dla siebie lub dla swojej drugiej połówki. Zapraszamy do przesłuchania naszej listy największych hitów o miłości lat!

1. Celine Dion - "Because You Loved Me"

Kanadyjska wokalistka Celine Dion jest królową romantycznych utworów. Równie dobrze na tym miejscu mogłyby się znaleźć: "My Heart Will Go On", "The Power of Love" czy "I'm Your Angel". "Because You Loved Me" pochodzi z albumu "Falling into You" z 1996 roku.

2. Whitney Houston - "I'll Always Love You"

"I'll Always Love You" jest jedną z największych miłosnych ballad wszech czasów. Whitney Houston zmieniła utwór country zaśpiewany wcześniej przez Dolly Parton w niezapomniany przebój o miłości. Nowa wersja piosenki powstała na potrzeby filmu "Bodyguard" z Kevinem Costnerem.

3. Backstreet Boys - "As Long as You Love Me"

Amerykański boysband Backstreet Boys wydał utwór "As Long as You Love Me" jako drugi singiel pochodzący z płyty "Backstreet's Back" z 1997 roku. Jest to jeden z największych hitów grupy.

4. Savage Garden - "Truly Madly Deeply"

Savage Garden to australijskie duo składające się z Darrena Hayesa oraz Daniela Jonesa. Dwójka artystów zdobyła międzynarodową sławę w późnych latach 90. wraz z singlami "I Want You", "To the Moon and Back", "Truly Madly Deeply", "The Animal Song" i "I Knew I Loved You". Mimo dużej popularności Savage Garden wydali tylko dwa studyjne albumy: "Savage Garden" oraz "Affirmation".

5. Aerosmith - "I Don't Want to Miss a Thing"

Amerykański zespół Aerosmith charakteryzuje się kawałkami muzycznymi będącymi mieszanką hard rocka i bluesa. W 1998 roku grupa wydała również poruszającą balladę miłosną "I Don't Want to Miss a Thing". Autorka tekstu, Diane Warren, początkowo sądziła, że utwór zostanie wykonany przez Celine Dion albo kogoś podobnego, ale ostatecznie piosenka trafiła do Aerosmith, którzy poradzili sobie z nią znakomicie.

6. Boyz II Men - "I'll Make Love to You"

Afroamerykański boysband Boyz II Men jest znany z emocjonalnych ballad oraz utworów a capella. "I'll Make Love to You" to jeden z najlepszych singli grupy. Utwór został wydany w 1994 roku na płycie "II". Według magazynu Billboard była to trzecia najlepiej sprzedająca się piosenka lat 90.

7. Bryan Adams - "(Everything I Do) I Do It For You"

Kolejna ballada miłosna na naszej liście, tym razem autorstwa Bryana Adamsa. Została wydana na dwóch płytach: soundtracku z filmu "Robin Hood: Książę Złodziei" oraz szóstym albumie Adamsa "Waking Up the Neighbours" z 1991 roku. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się singli na świecie.

8. Meat Loaf - "I'll Do Anything for Love (But I Won't Do That)"

Meat Loaf to pseudonym artystyczny amerykańskiego aktora i muzyka, Michaela Lee Adaya. Jego rockowe albumy "Bat Out of Hell", "Bat Out of Hell II: Back into Hell" i "Bat Out of Hell III: The Monster Is Loose" sprzedały się w ponad 65 mln kopiach na całym świecie. Za pochodzącą z jego drugiego albumu balladę "I'll Do Anything for Love (But I Won't Do That)" Meat Loaf otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy solowy występ rockowy.

9. Wet Wet Wet - "Love Is All Around"

Wet Wet Wet to pochodzący ze Szkocji soft rockowy zespół, który powstał w 1982 roku. Zyskał popularność dzięki coverowi hitu lat 60.: "Love Is All Around Us". Wersja Wet Wet Wet, która pojawiła się w filmie "Cztery Wesela i Pogrzeb", stała się międzynarodowym przebojem i przez piętnaście tygodni królowała na listach najlepszych utworów w Wielkiej Brytanii.

10. Extreme - "More Than Words"

Amerykański zespół rockowy Extreme zyskał popularność na przełomie lat 80. i 90. Utwór "More Than Words" pochodzi z albumu "Pornograffitti" (1990), który okazał się największym sukcesem grupy. Akustyczna ballada była odstępstwem od funk metalowego stylu gry zespołu.