5 ciekawostek o Christinie Aguilerze

Christina Aguilera to jedna z największych gwiazd muzyki pop, która zachwyciła świat swoim niezwykłym głosem. Jest ona jednocześnie źródłem inspiracji jak i kontrowersji, ale nikt nie może zaprzeczyć jej talentu muzycznego. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć!

1. "Klub Myszki Miki"

Program muzyczny dla dzieci pod tytułem "Klub Myszki Miki" dał początek karierze nie tylko Christiny Aguillery, ale również Britney Spears i Justina Timberlake'a. Aguilera pojawiła się w telewizyjnym talent show Disneya w latach 1993-94. Już jako nastoletnia gwiazda imponowała mocą i skalą swojego głosu. Poniżej możecie posłuchać jej występu z tego okresu:

2. "Mulan"

Uczestnictwo w Klubie Myszki Miki to nie jedyna przygoda z Disneyem w karierze Aguilery. W 1998 roku artystka wykonała utwór "Reflection" do filmu animowanego "Mulan". Kiedy w 2020 roku Disney wyprodukował aktorską wersję bajki, Aguilera została ponownie poproszona o zaśpiewanie "Reflection". W filmie możemy usłyszeć też drugą piosenkę jej autorstwa: "Loyal Brave True". Poniżej możecie posłuchać obu wersji:

"Reflection" (1998)

"Reflection" (2020)

3. Duet z Rickym Martinem

W 2001 roku Ricky Martin w duecie z Christiną Aguilerą wykonał utwór "Nobody Wants to Be Lonely", który stał się międzynarodowym hitem i królował na listach przebojów w ponad dziesięciu europejskich krajach. Został nominowany do nagrody Grammy w kategorii Najlepsze wykonanie duetu/zespołu pop, ale przegrał z piosenką "Lady Marmalade", którą Christina Aguilera wykonała wspólnie z Pink, Myą oraz Lil' Kim.

4. "Moves Like Jagger"

Aguilera wystąpiła gościnnie w piosence zespołu Maroon 5 "Moves Like Jagger" z 2011 roku. Singiel ten sprzedał się w ponad 10 mln kopii na całym świecie, co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się utworów wszech czasów. 

5. Inspiracje

Największą inspiracją muzyczną Christiny Aguilery była Etta James, amerykańska piosenkarka, która zaczęła swoją karierę w 1954 roku. Wykonywała utwory z gatunków takich jak: blues, R&B, soul, rock and roll czy jazz. Magazyn Rolling Stone zaliczył ją w poczet 100 największych artystów wszechczasów. Aguilera podobnie jak Etta James, była ofiarą przemocy. Gwiazda wspomina, że w czasach ciężkiego dzieciństwa ucieczkę od rzeczywistości zapewniał jej musical "Dźwięki muzyki" Julie Andrews w roli głównej, który również zalicza do swoich inspiracji.