Netflix: 5 gorących serialowych premier, których nie możesz przegapić [WRZESIEŃ 2021]

Wrzesień 2021 będzie miesiącem obfitym w wyczekiwane kontynuacje znanych nam tytułów. Obejrzymy finałowe sezony seriali "Dom z papieru" oraz "Lucyfer". Przygotujcie się na wielkie emocje.

1. "Dom z papieru" - sezon 5 (3 września)

Finałowy sezon hiszpańskiego serialu o grupie złodziei pod wodzą Profesora (w tej roli Alvaro Morte) zakończy wątek napadu na Bank Hiszpanii. Poznamy także los samego Profesora, który znalazł się w niefortunnym położeniu pod koniec 4. sezonu. Twórcy zapewniają, że będzie to najbardziej epicka część ze wszystkich dotychczas nakręconych. 3 września będziemy mogli obejrzeć pierwszą połowę 5. sezonu "Domu z papieru". Na drugą część przyjdzie nam poczekać do 3 grudnia 2021 roku. 

2. "Lucyfer" - sezon 6 (10 września)

Przed nami 6. sezon przygód Lucyfera (Tom Ellis). Pojawią się w nim nowi bohaterowie, a relacja tytułowego bohatera z Chloe będzie usiana przeszkodami. Pomiędzy 5. a 6. sezonem nastąpi krótki przeskok czasowy. Do obsady serialu dołączy Merrin Dungey, grająca Sonyę, oraz Brianna Hildebrand, która wcieli się w postać zbuntowanej anielicy Rory.

3. "Kierunek: noc" - sezon 2 (8 września)

Historia serialu "Kierunek: noc" rozgrywa się wokół pasażerów i załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy walczą o przetrwanie, gdy niespodziewana eksplozja na Słońcu zaczyna zabijać wszystko na swojej drodze. W drugim sezonie bohaterowie będą musieli zmierzyć się z wyzwaniami czekającymi na nich w podziemnym wojskowym bunkrze. Ta belgijska produkcja powstała na podstawie powieści Jacka Dukaja "Starość aksolotla". Autor, razem z Tomaszem Bagińskim, jest także producentem serialu.  

4. "Sex Education" - sezon 3 (17 września)

Trzeci sezon "Sex Education" stanowi kontynuację historii Otisa (Asa Butterfield), nastolatka, który naśladując swoją mamę, seksuolożkę, zaczął udzielać w szkole porad seksualnych. Poznamy również dalsze losy Erica (Ncuti Gatwa), Jean (Gillian Anderson) i wielu innych postaci. W kolejnym roku szkolnym, od którego zacznie się najnowszy sezon, zobaczymy nową dyrektorkę liceum Moordale, którą zagra Jemima Kirke.

5. "Jaguar" (22 września)

Akcja nowego serialu Netfliksa rozgrywa się w latach 60. XX wieku w Hiszpanii, która stała się azylem dla nazistów po II Wojnie Światowej. Będziemy w nim śledzić losy ocalałej z Holokaustu Izabeli Garrido (Blanca Suárez), która dołączy do grupy agentów chcących wymierzyć nazistom sprawiedliwość i przyjmie pseudonim "Jaguar".