Netflix: najciekawsze nowości filmowe [WRZESIEŃ 2021]

Sprawdźcie, jakie nowe produkcje pojawią się na platformie Netflix we wrześniu 2021 roku. Przed nami kilka ciekawych filmów, które warto obejrzeć.

1. "Kate" (10 września)

Podczas misji w Tokio bezwzględna zabójczyni Kate (Mary Elizabeth Winstead) zostaje otruta. Ma zaledwie kilkanaście godzin na znalezienie sprawcy i dokonanie zemsty. W międzyczasie zaprzyjaźnia się z córką jednej ze swoich ofiar. W filmie "Kate" pojawi się ekipa kaskaderów, którzy wystąpili "Johnie Wicku". Możemy więc liczyć na pełne napięcia sceny akcji.

2. "Szpak" (24 września)

Poruszający dramat o kobiecie, która usiłuje poradzić sobie z żałobą. Lily (Melissa McCarthy) i Jack (Chris O'Dowd) spodziewali się dziecka. Niestety po tragedii oboje muszą zmierzyć się z rzeczywistością. Na pomoc Lily przychodzi wojowniczy szpak, który atakuje ją w ogrodzie oraz były psycholog, a obecnie weterynarz, Larry (Kevin Kline).

3. "Ile warte jest ludzkie życie?" (3 września)

Michael Keaton wcieli się w rolę prawnika mającego wycenić życia ludzi, którzy zginęli podczas ataków terrorystycznych z 11 września. Kenneth Feinberg, zarządca Funduszu Pomocy Ofiar 11 Września, ustala wysokości odszkodowań dla rodzin i bliskich ofiar zamachu. Jest to zadanie niemal niewykonalne. Obok Keatona w filmie zobaczymy również Amy Ryan, Tate Donovan oraz Laurę Benanti.

4. "Frida" (1 września)

"Frida" to oparty na faktach film biograficzny o życiu meksykańskiej malarki Fridy Khalo, która wiodła śmiałe i bezkompromisowe życie. Zapisała się w historii jako artystyczna, polityczna i seksualna rewolucjonistka. W głównej roli zobaczymy Salmę Hayek, a w męża Fridy, Diego Riverę, wcieli się Alfred Molina. Film zdobył cztery nominacje do Oscara, z czego otrzymał dwie statuetki.

5. "Lighthouse" (23 września)

Znakomity dramat z Willemem Dafoe oraz Robertem Pattisonem w głównych rolach. Film opowie historię dwóch latarników - Toma i Ephraima, którzy w obliczu samotności i odosobnienia zaczynają powoli tracić zdrowie psychiczne.