HBO GO: filmy, których nie możecie przegapić [WRZESIEŃ 2021]

Sprawdźcie, jakie interesujące tytuły filmowe pojawią się na platformie HBO GO we wrześniu 2021 roku.

1. "Tenet"

"Tenet" to film akcji z elementami science fiction w reżyserii Christophera Nolana z gwiazdorską obsadą. W rolę głównego bohatera wcielił się John David Washington, a obok niego na ekranie zobaczymy: Roberta Pattisona, Elizabeth Debicki, Michaela Caine'a oraz Kennetha Branagha. Prześledzimy w nim historię bezimiennego "Protagonisty", który przeniknie do środowiska międzynarodowych szpiegów, by uratować świat.

2. "Ex machina"

Thriller science fiction w reżyserii Alexa Garlanda. Młody informatyk Caleb (Dohmnall Gleeson) wygrywa firmowy konkurs i otrzymuje możliwość spędzenia tygodnia w luksusowej posiadłości swojego szefa (Oscar Isaac). Na miejscu Caleb odkrywa Aivę, sztuczną inteligencję w humanoidalnym ciele. Nie wie jednak, że sam jest częścią eksperymentu, który zamierza przeprowadzić jego pracodawca. Produkcja została nagrodzona Oscarem za najlepsze efekty specjalne.

3. "Jojo Rabbit"

Nagrodzona Oscarem produkcja wyreżyserowana przez Taikę Waititi. Niemiecki chłopiec (Roman Griffin Davis), którego wymyślonym przyjacielem jest Adolf Hitler (Taika Waititi), dowiaduje się, że jego matka (Scarlett Johansson) ukrywa na poddaszu młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie). Teraz Jojo będzie musiał skonfrontować swój własny światopogląd z rzeczywistością.

4. "Obsługiwałem angielskiego króla"

Czeska komedia w reżyserii Jirigo Menzla, będąca ekranizacja powieści słynnego czeskiego pisarza, Bohumila Hrabala. Film opowiada historię Jana Dziecię (Oldrich Kaiser), który po wyjściu z więzienia osiedla się we wsi na granicy ówczesnej Czechosłowacji  i Niemiec. Wydarzenia z teraźniejszości przeplatane są wspomnieniami Jana z lat młodości, kiedy kierowała nim wyłącznie żądza wzbogacenia się.

5. "Wirtuoz. Pojedynek zabójców"

Tytułowy "Wirtuoz" (Anson Mount) jest zawodowym zabójcą. Słynie z precyzyjności i niezawodności. Jego mentor (Anthony Hopkins) zleca mu nietypowe zadanie - ma zlikwidować zbuntowanego zabójcę, ale jedyne informacje, jakimi dysponuje główny bohater to czas i miejsce, w którym pojawi się jego cel.