5 najlepszych duetów lat 90.

Posłuchajcie, jak brzmią utalentowani artyści lat 90., którzy połączyli siły w niezapomnianych duetach.

1. Mariah Carey i Boyz II Men, "One Sweet Day" (1995)

"One Sweet Day" to drugi singiel promujący album Mariah Carey "Daydream" (1995), który artystka wykonała razem z grupą wokalną Boyz II Men. Piosenka stała się wielkim hitem i utrzymała się na pierwszym miejscu listy przebojów magazynu Billboard przez 16 tygodni. Opowiada ona o śmierci ukochanej osoby, o tęsknocie za nią i o ponownym spotkaniu w niebie. Zarówno Carey jak i Boyz II Men wykonali ten utwór z myślą o konkretnej stracie, której doświadczyli.

2. Céline Dion i Andrea Bocelli, "The Prayer" (1998)

Utwór "The Prayer" został początkowo nagrany w dwóch osobnych wersjach: włoskiej Andrei Bocellego oraz angielskiej Céline Dion, na potrzeby animowanego filmu z 1998 roku "Magiczny miecz - Legenda Camelotu". Artyści zaśpiewali również w duecie, a singiel z tym wykonaniem ukazał się rok później. "The Prayer" otrzymał Złoty Glob  za najlepszą oryginalną piosenkę i był nominowany do Oscara w tej samej kategorii.

3. Andrea Bocelli i Sarah Brightman, "Time to Say Goodbye" (1996)

"Time to Say Goodbye" to druga wersja włoskiego utworu "Con te Partiro" wykonanego przez Andrea Bocellego w 1995 roku. Została ona zaśpiewana przez artystę częściowo po angielsku w duecie z angielską sopranistką Sarah Brightman. Druga wersja piosenki osiągnęła ogromny sukces w Europie, lądując na szczycie list przebojów w wielu krajach.

4. Barbra Streisand i Céline Dion, "Tell Him " (1997)

Dwie legendarne wokalistki, Barbra Streisand oraz Céline Dion, połączyły siły w poruszającej balladzie "Tell Him", napisanej przez Lindę Thompson, Waltera Afanasieffa i Davida Fostera. Singiel został wydany w 1997 roku i pojawił się w 17. albumie Barbary Streisand "Higher Ground" oraz na 5. anglojęzycznej płycie Céline Dion "Let's Talk About Love". Znalazł się na listach przebojów w Europie i Australii. Otrzymał również nominację do nagrody Grammy za Najlepszy występ popowy w duecie/grupie.

5. Whitney Houston i Enrique Iglesias, "Could I Have This Kiss Forever" (1999)

Istnieją dwie wersje utworu "Could I Have This Kiss Forever". Pierwsza, wolniejsza ballada ukazała się w debiutanckim anglojęzycznym albumie Enrique Iglesiasa zatytułowanego "Enrique". Houston i Iglesias nagrali ją osobno w różnych studiach. Druga wersja o nieco szybszym tempie została umieszona na płycie Houston "Whitney: The Greatest Hits" z 2000 roku.