5 najlepszych duetów lat 80.

Dzisiaj wybraliśmy dla Was pięć niezapomnianych duetów, które zostały nagrane w latach 80.

1. Bill Medley i Jennifer Warnes - "(I've Had) The Time Of My Life"

Autorami utworu "(I've Had) The Time Of My Life" są Franke Previte, John DeNicola, and Donald Markowitz, którzy dostali zlecenie napisania go do filmu "Dirty Dancing" w reżyserii Emile Ardolina. Piosenkę zaśpiewali Bill Medley oraz Jennifer Warnes. Została ona nagrodzona Oscarem i Złotym Globem dla Najlepszej piosenki oryginalnej. Medley i Warnes otrzymali również nagrodę Grammy za Najlepszy występ popowy w duecie/grupie

2. Paul McCartney i Michael Jackson - "Say Say Say"

Singiel "Say Say Say", który Paul McCartney wykonał w duecie Michaelem Jacksonem, promował album McCartneya "Pipes of Peace" (1983). Był to siódmy utwór Jacksona, który znalazł się na szczycie listy przebojów w 1983 roku. Teledysk, w którym piosenkarze grają nabierających ludzi oszustów, został wyreżyserowany przez Boba Giraldiego.

3. Jennifer Warnes i Joe Cocker - "Up Where We Belong"

"Up Where We Belong" to kolejny utwór na naszej liście, który zaśpiewała Jennifer Warnes. Tym razem artystka wystąpiła w duecie z Joem Cockerem. Piosenka powstała na potrzeby amerykańskiego melodramatu "Oficer i dżentelmen" w reżyserii Taylora Hackforda. Warnes i Cocker otrzymali nagrodę Grammy za Najlepszy występ popowy w duecie/grupie, a autorzy utworu, Jack Nitzsche, Buffy Sainte-Marie i Will Jennings zostali nagrodzeni Oscarem i Złotym Globem za Najlepszą oryginalną piosenkę.

4. Dolly Parton i Kenny Rogers - "Islands In the Stream"

Zespół Bee Gees napisał piosenkę "Islands in the Stream" dla Kenny'ego Rogersa i Dolly Parton. Utwór został wydany w 1983 roku jako pierwszy singiel z albumu "Eyes That See in the Dark" Rogersa. Jest odniesieniem do powieści Ernesta Hemingwaya o tym samym tytule.   

5. Patti LaBelle i Michael McDonald - "On My Own"

Utwór "On My Own", napisany przez Burta Bacharacha i Carole Bayer, jako pierwsza wykonała piosenkarkę Dionne Warwick. W 1986 roku swoją wersję nagrali Patti LaBelle oraz Michael McDonald. Została ona wydana jako singiel z albumu LaBelle, "Winner in You". Utwór stał się największym hitem obojga artystów i utrzymał się przez trzy tygodnie na liście przebojów magazynu Billboard.