10 gwiazd muzyki, które okazały się fatalnymi aktorami

Talent muzyczny nie zawsze musi iść w parze z talentem aktorskim. Zobaczcie, którzy artyści nie powinni byli zbaczać z muzycznej ścieżki.

1. Vanilla Ice

Robert Van Winkle, występujący pod pseudonimem Vanilla Ice, jest amerykańskim raperem, który zasłynął przebojem "Ice Ice Baby", pochodzącym z albumu "To the Extreme" (1990). Utwór ten został doceniony nie tylko przez fanów hip-hopu, ale też przez bardziej mainstreamowych słuchaczy. Rok po jego wydaniu, Vanilla Ice zdecydował się zagrać w filmie fabularnym "Miłość w rytmie rap" (ang. "Cool as Ice"). Produkcja nie została dobrze przyjęta przez krytyków i zyskała aż 11 nominacji do Złotej Maliny. Recenzenci stwierdzili, że jest to połączenie filmu dla nastolatków i słabego teledysku MTV. W serwisie Rotten Tomatoes film został oceniony na zaledwie 3%.

2. Jessica Simpson

Jessica Simpson nie zyskała wielkiej popularności jako wokalistka. Jej płyty poza Stanami Zjednoczonymi przeszły raczej bez echa. Nie można również powiedzieć wiele dobrego o aktorstwie artystki, która otrzymała 3 nominacje do Złotych Malin za filmy komediowe "Diukowie Hazardu" (2005) oraz "Pracownik miesiąca" (2006).

3. Britney Spears

Talent muzyczny Britney Spears jest niezaprzeczalny. Gwiazda nie bez powodu otrzymała przydomek "Księżniczki popu". Jej pierwsza płyta została uznana za najlepszy debiutancki album w historii przez magazyn "Rolling Stone". Jednak "charyzma sceniczna nie przedkłada się automatycznie na umiejętności aktorskie", jak napisał recenzent filmu "Crossroads - dogonić marzenia" (2002), w którym Britney zagrała jedną z głównych bohaterek. Produkcja otrzymała 8 nominacji do Złotych Malin, z czego wygrała w kategoriach: Najgorsza aktorka dla Britney Spears oraz Najgorsza piosenka  "I'm Not a Girl, Not Yet a Woman", wyk. Britney Spears.

4. Adam Levine

Adam Levine, amerykański muzyk i kompozytor, jest znany głównie jako wokalista i gitarzysta grupy Maroon 5. W 2014 spróbował swoich sił jako aktor w filmie "Zacznijmy od nowa" z Keirą Knightley oraz Markiem Ruffalo. Jego występ został mocno skrytykowany przez recenzentów: "nie wiem, kto mu powiedział, że może grać, ale wygląda jak wycięty z kartonu. Nawet jego mruganie i poruszanie głową jest nienaturalne". Levine ujawnił w wywiadzie dotyczącym premiery filmu, że próbował wziąć udział w zajęciach z aktorstwa, ale "mu się to nie podobało" i ostatecznie postanowił po prostu iść na żywioł.

5. Madonna

Filmografia Madonny składa się z wielu tytułów. Część z nich to udane produkcje, ale jest też kilka, w których piosenkarka zdecydowanie nie popisała się talentem aktorskim. Jednym z takich filmów jest "Rejs w nieznane" z 2002 roku. Wyreżyserowana przez Guya Richiego historia opowiada o romansie Amber (Madonna) i włoskiego marynarza Giuseppe (Adriano Gannini). Film otrzymał aż 5 Złotych Malin, z czego 2 były przeznaczone dla Madonny.

6. Enrique Iglesias

Hiszpański wokalista o światowej renomie, Enrique Iglesias, pojawił się na dużym ekranie w 1995 i 2003 roku w filmach "Desperado" oraz "Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2". Jednak obok Johnny'ego Deppa, Willema Dafoe i Salmy Hayek wokalista wypadł zdecydowanie słabo. Od tamtej pory, poza gościnnymi występami w dwóch serialach, Iglesias stroni od kariery aktorskiej.

7. Sting

Niezależnie od tego czy występował solo, czy ze swoim zespołem The Police, Sting zdobył wielu fanów i uznanie w ciągu swojej kariery muzycznej. Ale jego występy w filmach zapadły w pamięć z innych powodów. Rola rudowłosego złoczyńcy w filmie Davida Lyncha "Diuna" (1984) nie była duża, ale zapisała się w historii kinematografii jako niezamierzenie komiczna ze względu na słabą grę aktorską Stinga i kiepskie sceny walki.

8. Prince

Kto obejrzał film "Purpurowy deszcz" (1984), który jest historią wschodzącej gwiazdy rocka, wie, że to nie gra aktorska przyczyniła się do sukcesu produkcji. Ratuje ją rewelacyjna ścieżka dźwiękowa oraz widowiskowe koncerty. Następną przygodą Prince'a z kinematografią był film "Zakazana miłość", który sam napisał i wyreżyserował. Zagrał w nim również rolę głównego bohatera, Christophera Tracy. Produkcja zyskała 4 nominacje do Złotych Malin, z czego wygrała w 2 kategoriach: Najgorszy aktor (Prince) oraz Najgorszy reżyser.

9. 50 Cent

Po sukcesie jakim okazała się "8 mila" (2002) z Eminemem w roli głównej, fani rapera byli przekonani, że jego protegowany, 50 Cent, okaże się równie dobrym aktorem. Jednak gdy w 2005 roku ukazał się oparty na życiu rapera film "Get Rich or Die Tryin'", krytycy nie byli zachwyceni.

10. Mick Jagger

Lider zespołu Rolling Stones parał się przez jakiś czas aktorstwem. O ile w filmach, w których występował jako ekscentryczna gwiazda rocka, tak jak "Przedstawienie" (1970), wypadał całkiem nieźle, to już produkcje wymagające więcej gry aktorskiej nie szły mu tak dobrze. Do tej drugiej kategorii zaliczają się "Ned Kelly" (1970) oraz "Freejack" (1992).