Dziecięce gwiazdy lat 90. - gdzie są teraz?

Wielu z nich nie miało nawet 10 lat, gdy stali się gwiazdami. Zobaczcie, czym dziś zajmują się aktorzy, którzy jako dzieci zagrali w największych kinowych przebojach lat 90.!
Haley Joel Osment Haley Joel Osment Invision/Invison/East News

1. Haley Joel Osment

Aktor zadebiutował na ekranie już w wieku 6 lat. Z początku grał jedynie w reklamach, wkrótce jednak nastąpił przełom w jego karierze, za sprawą epizodu w filmie "Forrest Gump", za który otrzymał nagrodę Young Artist Award. Światową sławę przyniosła mu jednak rola w filmie "Szósty zmysł", w reżyserii M. Night Shyamalana. Haley otrzymał wówczas nominację do Oscara i Złotego Globu. Jego kariera trwała do 2003 roku, gdy postanowił ją zawiesić. Powrócił jednak na ekrany już 4 lata później, w filmie "Ostatni mecz". Obecnie nadal zajmuje się aktorstwem i dubbingiem - od 2004 roku udziela głosu Sorze w serii gier komputerowych "Kingdom Hearts".

Jonathan Lipnicki Jonathan Lipnicki Clinton H.Wallace/PMI/SplashNews/EAST NEWS

2. Jonathan Lipnicki

Aktor polsko-żydowskiego pochodzenia zadebiutował na ekranie w wieku 6 lat, w filmie Camerona Crowe'a "Jerry Maguire", w którym wystąpił u boku Renee Zellweger. W 1999 roku zagrał główną rolę w komedii familijnej "Stuart Malutki". Obecnie nadal zajmuje się aktorstwem, sporo czasu poświęca też na trenowanie MMA, jednak nie zamierza zajmować się sportem profesjonalnie. Jest także aktywistą - współpracuje między innymi z fundacją zajmującą się wsparciem profilaktyki i leczenia raka piersi, BCRF. 

Mara Wilson Mara Wilson YouTube (kadr z filmu 'Matilda Turns 25! Mara Wilson Shares Behind-the-Scenes Secrets')

3. Mara Wilson

Zadebiutowała w 1993 roku rolą Natalie Hariss w filmie "Pani Doubtfire" u boku Robina Williamsa. W 1995 roku otrzymała od Danny'ego De Vito propozycję wystąpienia w jego filmie "Matylda", w którym ostatecznie zagrała tytułową rolę. Po śmierci matki w 1996 roku i braku sukcesu kolejnych produkcji, w których brała udział, postanowiła porzucić aktorstwo. Do zawodu już nigdy nie wróciła, a obecnie zajmuje się głównie pisarstwem. W 2016 wydała swoją pierwszą książkę "Where Am I Now? True Stories of Girlhood and Accidental Fame". Udziela się także w dubbingu - głosu użyczyła między innymi w serialu "BoJack Horseman" oraz filmie "Wielka Szóstka".

MACAULAY CULKIN MACAULAY CULKIN Kimberly White/Getty AFP/East News

4. Macaulay Culkin

Występował zarówno na scenie, jak i w telewizji już od 4 roku życia, jednak to główna rola w filmie "Kevin sam w domu" z 1990 roku przyniosła mu międzynarodową sławę i ogromną popularność. W 1994 roku aktor zdecydował się na zawieszenie kariery, ale powrócił do aktorstwa 6 lat później. W 2004 został aresztowany za posiadanie narkotyków i otrzymał wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Culkin po latach powrócił do roli Kevina, występując w świątecznej reklamie Google Assistant, która zrobiła prawdziwą furorę  w Internecie. Najnowszą produkcją, w której możemy oglądać aktora, jest serial "American Horror Story: Podwójny seans", którego premiera miała miejsce w sierpniu tego roku. 

Anna Chlumsky Anna Chlumsky Steve Sands/Bauer Griffin/East News

5. Anna Chlumsky

Aktorka zyskała sławę za sprawą roli w filmie Howarda Zieffa "Moja dziewczyna", w którym wystąpiła razem z Macaulayem Culkinem i Jaime Lee Curtis. Zagrała jeszcze w paru filmach i serialach telewizyjnych, jednak karierę zakończyła już po 9 latach, w 1998 roku. Na ekrany powróciła dopiero w 2005 roku, w krótkometrażowym filmie "Wait". Od tamtego czasu zagrała w wielu serialach, takich jak "Białe kołnierzyki", "Hannibal" i "Figurantka"

Christina Ricci Christina Ricci MICHAEL TRAN/AFP/EAST NEWS

6. Christina Ricci

W wieku 10 lat zadebiutowała u boku Cher w filmie "Syreny". Rok później, w 1991, wystąpiła jako Wednesday Addams w filmie "Rodzina Addamsów". Rola przyniosła jej ogromną popularność i sprawiła, że Ricci zaczęła być uznawana za jedną z najlepszych aktorek dziecięcych Hollywood. W późniejszych latach wystąpiła jeszcze w filmach "Kacper", "Życie i cała reszta" Woody'ego Allena, "Monster" oraz w serialu "Chirurdzy", za który dostała nominację do nagrody Emmy

Taylor Momsen Taylor Momsen AFP/EAST NEWS

7. Taylor Momsen

Aktorka najbardziej znana jest z roli Cindy Lou Who w komedii "Grinch: Świąt nie będzie" z 2000 roku. Później występowała jeszcze w kilku filmach, w tym w "Mali Agenci 2: Wyspa Marzeń", "Byliśmy żołnierzami" oraz w serialu "Plotkara". Momsen zakończyła karierę aktorską w 2011 roku i całkowicie oddała się swojej największej pasji - muzyce. W 2009 założyła zespół rockowy The Pretty Reckless, którego najnowszy album "Death By Rock And Roll" miał premierę w lutym tego roku.