8 gwiazd muzyki, które występowały w zespołach ze swoimi partnerami

Jednym parom wspólna praca wyszła na dobre, innym niekoniecznie. Zobaczcie, których artystów połączyło z kolegami lub koleżankami z zespołu coś więcej, niż wspólna pasja!

1. Stevie Nicks i Lindsey Buckingham

Muzycy zaczęli się spotykać pod koniec lat 60. i razem dołączyli do zespołu Fleetwood Mac w 1975 roku. Rozstali się jednak dwa lata później, podobnie zresztą jak ich koledzy z zespołu, John i Christine McVie, którzy pobrali się w 1968 roku. Chwilę po zerwaniu z Lindseyem, Stevie miała krótki romans z perkusistą grupy, Mickem Fleetwoodem. Burzliwy związek Nicks i Buckinghama opisują dwa utwory, pochodzące z najpopularniejszej płyty zespołu - "Rumors": "Dreams" oraz "Go Your Own Way". 

2. Lisa Coleman i Wendy Melvoin

Lisa Coleman dołączyła w 1979 roku do zespołu The Revolution, założonego przez Princa. W 1983 roku członkinią grupy została także jej przyjaciółka z dzieciństwa, gitarzystka Wendy Melvoin. Dopiero w 2009 roku, w wywiadzie dla magazynu Out, Lisa wyznała, że ona i Wendy były parą. Po rozpadzie grupy The Revolution, założyły swój własny zespół, Wendy and Lisa. Kobiety rozstały się w 2002 roku, ale nadal razem występują. 

3. Gloria i Emilio Estefan

Gloria Estefan, jeszcze jako Gloria Fajardo, poznała swojego przyszłego męża, Emilio Estefana, w 1975 roku. Kilka miesięcy później spotkali się na weselu, gdzie występowała zarówno Gloria, jak i zespół Emilio - Miami Latin Boys. Zachwycona talentem piosenkarki grupa zaproponowała jej współpracę, jednocześnie zmieniając nazwę na Miami Sound Machine. Gloria i Emilo pobrali się w 1978 roku, po dwóch latach związku. Mają dwoje dzieci, Emily i Nayiba.

4. Bruce Springsteen i Patti Scialfa

Bruce poznał Patti na początku lat 80., w barze The Stone Pony w New Jersey, gdzie występowała. W 1984 roku poprosił ją, aby dołączyła do zespołu E Street Band, z którym miał wyruszyć na trasę promującą album "Born In The U.S.A". Choć para miała się ku sobie, zaledwie rok później Springsteen poznał i poślubił aktorkę Julianne Philips. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i rozpadło się w 1988 roku. W tym samym czasie, Bruce  wyruszył na trasę koncertową The Tunnel Of Love Express Tour, podczas której na nowo rozkwitł jego związek z Patti. Pobrali się w 1991 roku i mają trójkę dzieci: Evana, Jessicę i Sama.

5. Jack i Meg White

Jack poznał Meg White, będąc w ostatniej klasie liceum, w restauracji Memphis Smoke, gdzie pracowała. Para pobrała się w 1996 roku i to Jack przyjął nazwisko swojej żony. W tym samym czasie, Meg zaczęła uczyć się gry na perkusji i postanowiła założyć wspólnie z mężem zespół "The White Stripes", który największą popularność zdobył za sprawą utworu "Seven Nation Army", pochodzącego z albumu "Elephant".
Przez kilka lat, Jack i Meg utrzymywali, że są rodzeństwem. Dopiero w 2001 roku do mediów wyciekł dokument potwierdzający ich małżeństwo, na jaw wyszedł także rozwód, który wzięli rok wcześniej. Mimo rozstania pary, zespół działał do 2011 roku. 

6. Gwen Stefani i Tony Kanal

Gwen Stefani zaczęła spotykać się z Tonym Kanalem, basistą No Doubt, wkrótce po jego dołączeniu do grupy w 1987 roku. Przez rok utrzymywali swój związek w tajemnicy, ponieważ w zespole, w którym grał też brat Gwen, miała panować niepisana zasada, zakazująca jego członkom spotykania się z wokalistką. Para rozstała się w 1994 roku, co niemal doprowadziło do rozpadu grupy. Przeżycia związane z zerwaniem zainspirowały Stefani do napisania kilku utworów na album "Tragic Kingdom": "Sunday Morning", "Hey You!" oraz jednej z najpopularniejszych piosenek No Doubt - "Don't Speak". 

7. Agnetha Fältskog i Björn Ulvaeus

Agnetha i Björn poznali się w 1969 roku podczas nagrań do programu telewizyjnego. Para pobrała się w 1971 roku i wkrótce, razem z Anni-Frid Lyngstad i Bennym Anderssonem, założyli zespół Abba. W 1973 roku przyszła na świat ich córka Linda, a w 1977 roku syn, Peter Christian. Małżeństwo Agnethy i Björna rozpadło się w 1979 roku, po kilku miesiącach separacji. Muzycy ustalili jednak, że nie chcą, by rozpad ich związku wpłynął na losy zespołu. 

Rozstanie z Fältskog zainspirowało Björna Ulvaeusa do napisania piosenki "The Winner Takes It All", choć wielokrotnie podkreślał, że opowiada ona o fikcyjnym związku. Potwierdza to również Agnetha, która stwierdziła, nawiązując do tekstu utworu, że w ich rozwodzie nikt nie był zwycięzcą, zwłaszcza ze względu na dzieci.

8. Anni-Frid Lyngstad i Benny Andersson

Anni-Frid Lyngstad pierwszy raz wyszła za mąż, mając zaledwie 18 lat, za Ragnara Fredrikssona. Para doczekała się dwójki dzieci: Hansa Ragnara i Ann Lise-Lotte. Rozwiedli się po 6 latach małżeństwa, w 1970 roku. Wkrótce Anni-Frid zamieszkała z Bennym Anderssonem, którego poznała rok wcześniej i który tak jak ona, miał dwoje dzieci z poprzedniego związku. Oboje zostali członkami zespołu Abba, razem z Agnethą Fältskog i Björnem Ulvaeusem. Para pobrała się dopiero w 1978 roku, jednak rozstała się zaledwie dwa lata póżniej.