Czym zajmowały się gwiazdy kina, zanim stały się sławne?

Droga do sławy bywa niezwykle długa i kręta. Doskonale wiedzą o tym gwiazdy kina, które przed rozpoczęciem profesjonalnej kariery, musiały podejmować się innych, czasami bardzo oryginalnych prac. Zobaczcie, jakie zawody wykonywali znani aktorzy, zanim stali się sławni!
Christopher Walken Christopher Walken Seven Arts / Carolco Pictures / New Line Cinema/Collection Chris/ East News

1. Christopher Walken

Aktor, który wystąpił w ponad 100 filmach i programach telewizyjnych, zajmował się kiedyś zupełnie inną profesją. Kiedy był jeszcze nastolatkiem, pracował w cyrku jako pogromca lwów - w w wywiadzie dla Vanity Fair wspominał, że gdy właściciel objazdowego cyrku, Terrell Jacobs, kończył swój występ, na scenie zostawał jeden lew, którego Walken musiał nakłonić do zrobienia kilku sztuczek. Zanim zaczął regularnie grać w teatrze i w filmach, trenował taniec w Washington Dance Studio. Jego zdolności taneczne i choreograficzne możemy podziwiać w teledysku do piosenki "Weapon Of Choice" Fatboy Slima

Margot Robbie Margot Robbie AFP/EAST NEWS

2. Margot Robbie

Aktorka już od wczesnego dzieciństwa chwytała się bardzo wielu dorywczych prac, aby odciążyć finansowo swoją rodzinę. W wieku 10 lat zajmowała się polerowaniem sztućców w restauracji, później została awansowana na pomoc kuchenną i była też kelnerką. Będąc w ostatniej klasie liceum, pracowała jako sprzątaczka. Aktorka wspomina, że nieraz zdarzało jej się pracować trzech miejscach jednocześnie, między innymi w aptece, biurze i magazynie. Aby przyspieszyć rozwój swojej kariery aktorskiej, w wieku 17 lat przeprowadziła się do Melbourne, gdzie dostała pracę w popularnej sieci barów szybkiej obsługi Subway.

Steve Buscemi Steve Buscemi Invision/Invision/East News

3. Steve Buscemi

Zanim aktor rozpoczął swoją profesjonalną karierę aktorską, przez cztery lata był strażakiem Engine Company 55 na Manhattanie w Nowym Jorku. W wieku 18 lat zdał egzamin FDNY, upoważniający go do pełnienia służby cywilnej w straży pożarnej. Dzień po zamachach na WTC, które miały miejsce 11 września 2001 roku, zgłosił się w swojej dawnej remizie na ochotnika do pomocy przy poszukiwaniach ocalałych w strefie zero, gdzie pracował anonimowo, przez tydzień, na 12-godzinnych zmianach. 

Ken Jeong Ken Jeong AUG/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

4. Ken Jeong

Aktor, który zasłynął rolą Lesliego Chowa w serii filmów "Kac Vegas", lata przed rozpoczęciem kariery aktorskiej został lekarzem internistą. W 1995 roku uzyskał dyplom na uniwersytecie UNC School of Medicine. Podczas studiów uczęszczał na zajęcia teatralne, wieczorami często występował jako komik i stand-uper. Przez lata łączył zawód lekarza z aktorstwem, jednak w 2006 roku postanowił całkowicie poświęcić się filmowej karierze i zrezygnował z praktyki. 

Whoopi Goldberg Whoopi Goldberg YouTube (kadr z filmu 'Whoopi Goldberg, Executive Producer Brian Teta Join 'Behind The Table' Podcast | The View')

5. Whoopi Goldberg

Aktorka wyznała, że w latach 70., gdy wyprowadziła się do San Diego w Kalifornii, a następnie do Berkeley, chwytała się różnych, dość nietypowych prac. Przez jakiś czas była między innymi kasjerką bankową, murarzem, a także tanatokosmetologiem, czyli osobą zajmującą się robieniem makijażu zmarłym w ramach przygotowania ich do pogrzebu. Goldberg opowiedziała po latach, że była to obciążająca psychicznie praca, która z pewnością nie jest odpowiednia dla każdego i która wymaga dużo empatii i miłości do ludzi.