5 nietypowych tradycji świątecznych gwiazd

Każdy lubi spędzać święta po swojemu i nie inaczej jest z gwiazdami, które często kultywują w swoich domach dość nietypowe tradycje. Zobaczcie, jak Boże Narodzenie obchodzi "królowa świąt" Mariah Carey i co trzeba zrobić, aby otrzymać prezent w Białym Domu!
4Mariah Carey zapala ?wiat?a na Empire State Building 4Mariah Carey zapala ?wiat?a na Empire State Building Invision/Invision/East News

1. Mariah Carey

Okrzyknięta "królową świąt" autorka przeboju "All I Want For Christmas Is You" zdradziła, że gdy była dzieckiem, nie przepadała za świętami Bożego Narodzenia. Jednak teraz, jako mama 10-letnich bliźniaków, Monroe i Moroccana, piosenkarka dba o to, by każde święta były jak najbardziej wyjątkowe i magiczne. Co roku wyjeżdża z rodziną do kurortu w Aspen w stanie Kolorado, gdzie razem z dziećmi wybiera się na wieczorny kulig: "Przejeżdżamy przez las w otwartych saniach i patrzymy na gwiazdy. Zawsze pijemy kakao z kajmakiem, żeby się rozgrzać i śpiewamy na całe gardło" - powiedziała wokalistka w wywiadzie dla "Redbook". 

,David Beckham na prezentacji Adidasa w Seulu ,David Beckham na prezentacji Adidasa w Seulu Rex Features/East News

2. David Beckham

Były kapitan reprezentacji Anglii w piłce nożnej kultywuje dosyć ciekawą, patriotyczną tradycję: co roku zasiada z rodziną przed telewizorem w swojej londyńskiej posiadłości, aby obejrzeć wspólnie bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II. Beckham zdradził w wywiadzie dla ESPN, że zwyczaj ten wyniósł z domu rodzinnego, w którym to jego babcia zawsze nakłaniała całą rodzinę do wysłuchania przemówienia monarchini. 

Reese Witherspoon Premiera filmu Sing 2 Reese Witherspoon Premiera filmu Sing 2 Invision/Invision/East News

3. Reese Witherspoon

Aktorka zdobyła w 2006 roku Oscara za rolę June Carter w filmie "Spacer po linie", w którym wystąpiła u boku Joaquina Phoenixa, który również otrzymał za swoją rolę Nagrodę Akademii Filmowej. Pierwszy i jak na razie jedyny Oscar w dorobku aktorki ma dla niej tak duże znaczenie, że postanowiła włączyć go do grona tradycji świątecznych swojej rodziny. Co rok, na święta Bożego Narodzenia statuetka jest porządnie odkurzana i myta, a dzieci aktorki ubierają ją w miniaturowy szalik i czapkę, "żeby Oscar nie zmarzł".

Mila Kunis Mila Kunis Apega / WENN.com/agefotostock/East News

4. Mila Kunis

Aktorka wraz z mężem, Ashtonem Kutcherem, wprowadzili w swoim domu dość nietypową, a nawet kontrowersyjną tradycję: nie dają swoim dzieciom żadnych prezentów. Jedynie dziadkowie ich pociech mają "przyzwolenie" na podarowanie im jednej rzeczy, rodzice natomiast wolą przeznaczyć pieniądze na cele charytatywne, dla szpitali dziecięcych lub schronisk. W wywiadzie dla "Entertainment Tonight" Mila wyjaśniła, że bardzo zależy im na tym, aby ich dzieci nauczyły się pokory i zobaczyły, że dawanie jest tak samo dobre, a nawet lepsze niż dostawanie. 

Michelle Obama Michelle Obama USA TODAY Network/Sipa USA/East News

5. Michelle Obama

Była Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych wyjawiła w wywiadzie dla "Ladies' Home Journal", że co rok praktykuje z rodziną świąteczną tradycję związaną z prezentami, którą zna z dzieciństwa. Michelle wychowywała się w rodzinie wielopokoleniowej, która nie mogła sobie pozwolić na obdarowywanie każdego członka z osobna, więc stworzyła nieco inny system -

"Moje ciotki kupowały dużo drobnych upominków i wkładały je do kosza. Aby otrzymać prezent, trzeba było coś zaprezentować. Opowiedzieć kawał, przeczytać wiersz, zrobić fikołka - wszystko się liczyło. To tradycja, którą kontynuujemy do dziś."