10 aktorów, którzy nie chcą oglądać filmów, w których zagrali

Choć są uwielbiani przez tysiące fanów na całym świecie, niektórzy aktorzy wprost nienawidzą oglądać samych siebie na ekranie. Zobaczcie, które gwiazdy kina nigdy nie oglądają filmów, w których zagrały!
Tom Hanks Tom Hanks Rex Features/East News

1. Tom Hanks

Aktor stwierdził w rozmowie z ABC News, że uważa oglądanie filmów, w których wystąpił za "ogromny błąd". Wyznał, że nie ogląda nawet tych produkcji, które przyniosły mu największą popularność, takich jak "Forrest Gump" i "Filadelfia", za role w których dwukrotnie otrzymał Oscara w kategorii "Najlepszy aktor".

Al Pacino (Nowojorska premiera filmu House of Gucci Al Pacino (Nowojorska premiera filmu House of Gucci Rex Features/East News

2. Al Pacino

Choć zagrał w największych klasykach amerykańskiego kina, takich jak "Człowiek z blizną", "Ojciec chrzestny" i "Zapach kobiety", Al Pacino uważa, że nie odczuwa potrzeby oglądania większości swoich filmów. "Znam je, wiem o czym są. Jeśli film jest dobry, jestem zadowolony, ale jeśli nie jest dobry, staram się o tym zapomnieć" - wyznał aktor w wywiadzie dla USA Today. Przyznał także, że robi wyjątek tylko dla tych filmów, na które przypadkiem natrafi w telewizji. 

Johnny Depp i jego metamorfozy! Johnny Depp i jego metamorfozy! EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

3. Johnny Depp

Choć aktor przyznał, że dużym minusem nie oglądania filmów, w których zagrał jest to, że traci okazję do podziwiania pracy swoich kolegów i koleżanek z planu, nie robi tego dla własnego komfortu psychicznego. Przyznał, że po prostu nie lubi oglądać siebie samego na ekranie i stara się trzymać od filmów, w których zagrał, z daleka. "Gdy moja rola w tworzeniu filmu się kończy, cała reszta to już nie moja sprawa" - stwierdził Depp w rozmowie z dziennikiem " The Independent". 

Kadr z filmu Australia Kadr z filmu Australia EAST NEWS/EAST NEWS

4. Nicole Kidman

Choć Nicole Kidman zagrała w dziesiątkach filmów, obejrzała zaledwie dwa z nich. Pierwszym był musical "Moulin Rouge!" w 2001 roku, drugim natomiast "Australia". Aktorka pojawiła się na premierze filmu w Sydney w 2008 roku wyłącznie ze względu na reżysera, Baza Luhrmanna. W wywiadzie dla "The Sydney Morning Herald" Kidman wyznała, że było do dla niej straszne przeżycie, po którym nie tylko wyszła jak najszybciej z kina, ale także wyleciała z kraju, wiedząc, że jej gra spotka się z dużą krytyką: "Wyjechałam, bo nie nie chciałam nic czytać, nie chciałam nic wiedzieć. Spotkaliśmy się z tylko rodziną moją i męża, i za chwilę byliśmy już w samolocie". 

26. Rozdanie nagrd SAG 26. Rozdanie nagrd SAG Wally Skalij/Polaris Images/East News

5. Helena Bonham Carter

Aktorka nie lubi rozpamiętywać swoich dawnych ról, ponieważ, jak sama twierdzi, woli skupić się na swoich przyszłych projektach. "Skoro nie będę grała tej samej roli w przyszłym roku, to po co to robić? Kocham aktorstwo, bo kocham grać. Robi się to po to, żeby inni mogli cię oglądać." - powiedziała aktorka w wywiadzie dla "The Telegraph".

Maggie Smith kończy 85 lat! Maggie Smith kończy 85 lat! CARNIVAL FILMS / Album/EAST NEWS

6. Maggie Smith

Choć aktorka zdobyła serca tysięcy fanów na całym świecie dzięki rolom w filmowej serii o Harrym Potterze i serialu "Downtown Abbey", sama bardzo nie lubi, a wręcz nienawidzi oglądać siebie na ekranie. Przyznała, że najbardziej przeraża ją myśl, że tego, co zostało nagrane i wyemitowane nie da się już zmienić:

"W teatrze jest inaczej, bo możesz powiedzieć sobie 'Jutro spróbuję to zagrać inaczej, zmienię to i tamto', ale w kinie to już zostaje na zawsze".
Meryl Streep Meryl Streep AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

7. Meryl Streep

Jedna z najznakomitszych aktorek Hollywood, która otrzymała do tej pory ponad 20 nominacji do Oscara, wyznała, że każdy swój film ogląda wyłącznie jeden raz. Zapytana przez "People's Choice" o to, dlaczego nie chce wracać do swoich dawnych ról, gwiazda odpowiedziała jedynie: "Nie robię tego. Po prostu wolę patrzeć w przyszłość". 

Javier Bardem .Hollywoodzka premiera filmu Being the Ricardos Javier Bardem .Hollywoodzka premiera filmu Being the Ricardos Rex Features/East News

8. Javier Bardem

Hiszpański aktor, zdobywca Oscara za zjawiskową rolę w filmie "To nie jest kraj dla starych ludzi" przyznał, że w oglądaniu samego siebie na ekranie najbardziej nie lubi swojego wyglądu. "To, że lubię kreować postacie nie znaczy, że lubię patrzeć na to, jak je kreuję, na mój występ. Nie mogę nawet patrzeć na ten cholerny nos, na te komiczne oczy, słuchać tego cholernego głosu. Nie mogę tego znieść." - przyznał w wywiadzie dla magazynu "GQ".

Adam Driver - Premiera filmu 'Dom Gucci' w Londynie Adam Driver - Premiera filmu 'Dom Gucci' w Londynie Rex Features/East News

9. Adam Driver

Aktor przyznał w programie "Late Night With Seth Meyers", że nie przepada za oglądaniem filmów ze swoim udziałem: "Jestem przyzwyczajony do gry w sztukach teatralnych. Pochodzę ze środowiska teatralnego, więc nie mam tego [oglądania sowich występów] w zwyczaju. Ale po co miałbym to oglądać? Dopóki wiem, jakie to uczucie, tyle mi zupełnie wystarcza". Jedyny wyjątek aktor zrobił dla ostatniego filmu z najnowszej trylogii "Gwiezdnych Wojen" - "Skywalker. Odrodzenie", ponieważ jest wielkim fanem serii i chciał zobaczyć, jak film będzie wyglądał po dodaniu efektów specjalnych. 

Joaquin Phoenix, Oscary 2020 - nagrodzeni Joaquin Phoenix, Oscary 2020 - nagrodzeni FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

10. Joaquin Phoenix

Joaquin Phoenix widział do tej pory jedynie dwa filmy ze swoim udziałem, "Ona" i "Mistrz". Do obejrzenia ich nakłonił go reżyser, Paul Thomas Anderson. Aktor wyznał w wywiadzie dla "Time Out London", że z początku sądził, że oglądanie swoich filmów to dobry sposób na naukę i szlifowanie swojej gry aktorskiej, jednak myślenie o tym w ten sposób wcale mu nie pomogło: "Myślałem, że to byłoby bardzo dojrzałe - obejrzeć je i wynieść z tego naukę. Pomyśleć: 'To są błędy, które popełniłem'. Ale i tak nadal mam z tym problem".