7 gwiazd muzyki, które nie lubią swoich największych przebojów

Choć to właśnie najpopularniejsze utwory uznawane są za najlepsze z dorobku danego muzyka, wielu artystów wolałoby o nich zapomnieć. Zobaczcie, które gwiazdy muzyki nienawidzą swoich największych przebojów!
Miley Cyrus Miley Cyrus Rex Features/East News

1. Miley Cyrus

Piosenkarka wyjawiła, że nienawidzi jednego ze swoich pierwszych przebojów, "Party In The U.S.A", który znalazł się na wydanym w 2009 roku minialbumie "The Time Of Our Lives". Miley stwierdziła w wywiadzie dla "V Magazine", że choć nie żałuje tego, że powstał, nie chciałaby powracać do utworu: "To nie jestem ja, to nie jest to, gdzie chciałbym śpiewać ani to, co chciałabym śpiewać i nie chcę, by tak brzmiał mój głos, bo tam w ogóle go nie słychać."

Lady Gaga Lady Gaga Invision/Invision/East News

2. Lady Gaga

Lady Gaga wyznała, że spośród wszystkich swoich piosenek najbardziej nie lubi utworu "Telephone", nagranego w duecie z Beyoncé. Powodem nie jest jednak ani tekst, ani muzyka. W wywiadzie z "Pop Justice" artystka przyznała, że nienawidzi piosenki ze względu na bardzo wyczerpujący i długi proces jej produkcji, który kosztował ją sporo stresu: "Kiedy mówię, że to moja najgorsza piosenka, wcale nie chodzi mi o nią, tylko o więź emocjonalną, którą z nią mam."

Katy Perry Katy Perry face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

3. Katy Perry

Choć utwór "I Kissed A Girl" stał się międzynarodowym przebojem i był jedną z najchętniej słuchanych piosenek 2008 roku, Katy Perry nie patrzy dziś na niego zbyt przychylnie. Chodzi o tekst, który już przy premierze piosenki był przez wielu krytyków oceniany jako "problematyczny". Piosenkarka przyznała, że gdyby mogła, wprowadziłaby w nim kilka zmian. "Dużo się zmieniło w ciągu tych 10 lat. Przeszliśmy długą drogę. Wtedy o biseksualizmie nie mówiło się zbyt wiele. Gdybym mogła napisać tę piosenkę jeszcze raz, pewnie zmieniłabym parę rzeczy. W tekście pojawia się kilka stereotypów." - powiedziała artystka w wywiadzie dla "Glamour".

James Blunt James Blunt #Heath Missen / Newspix / Rex Features / East News

4. James Blunt

Utwór "You're Beautiful" trafił na sam szczyt list przebojów w ponad 10 krajach, w amerykańskim notowaniu pokonał Beyoncé, czyniąc jego autora, Jamesa Blunta, pierwszym Brytyjczykiem od czasów Eltona Johna, którego numer zajął 1. miejsce na liście Billboard Hot 100. Mimo tego niebywałego sukcesu, obecnie muzyk nie przepada za swoim najpopularniejszym przebojem. Przyczyna nie leży jednak w samej piosence, a właśnie w jej popularności: "Była wpychana ludziom na siłę, więc stała się irytująca. I wtedy ludzie zaczęli kojarzyć artystę z tym samym słowem. Wydaje mi się, że byłem wypromowany przez wytwórnię tak, aby spodobać się kobietom w przerwach między odcinkami "Gotowych na wszystko", więc straciłem w ten sposób przychylność 50% społeczeństwa."

Madonna Madonna EAST NEWS

5. Madonna

Piosenkarka wyznała, że ma serdecznie dość wielu ze swoich największych przebojów z lat 80., takich jak "Like a Virgin" i "Holiday". Przyznała, że nie tylko nie chce słuchać, ale nie ma też ochoty śpiewać żadnej z nich, chyba, że "ktoś zapłaci jej 30 milionów dolarów." W wywiadzie dla US Weekly gwiazda zdradziła, że najmniej lubianą przez nią piosenką ze swojego repertuaru jest "Material Girl". "Nie chcę jej słyszeć już nigdy, nigdy więcej" - stwierdziła. 

Michael Stipe, REM Michael Stipe, REM Simon Sarin / REPORTER / East News

6. Michael Stipe

Wokalista grupy R.E.M. przyznał, że spośród wszystkich piosenek z repertuaru zespółu najmniejszy sentyment na do "Shiny Happy People", nagranej w 1991 roku wraz z Kate Pierson z grupy B-52's. W 2016 muzyk stwierdził, że utwór jest "radosną popową pioseneczką napisaną dla dzieci" oraz, że gdyby miał wysłać jedną piosenkę w kosmos, aby reprezentowała ona R.E.M., z pewnością nie byłoby to "Shiny Happy People".

JOHN LENNON JOHN LENNON EAST NEWS

7. John Lennon

Już po rozpadzie The Beatles, John Lennon wyznał, że jedną z piosenek grupy, której szczerze nienawidził był utwór "Let It Be", napisany przez Paula McCartneya. Piosenka powstała w trudnym okresie dla członków zespołu, których zaczęło więcej dzielić niż łączyć. Także słynny duet Lennon-McCartney poróżnił się w kwestii pisania tekstów. "To jest Paul. Co więcej mogę powiedzieć? To nie ma nic wspólnego z The Beatles. Mógł nagrać to z The Wings. Nie wiem, co on myślał, gdy pisał "Let It Be."- powiedział Lennon w rozmowie z Davidem Sheffem.