5 najlepszych teledysków Katy Perry

Utwory Katy Perry znane są ze świetnie zrealizowanych teledysków. Przedstawiamy listę pięciu clipów, które w serwisie YouTube mają najwięcej wyświetleń. Sprawdźcie, który z nich najbardziej przypadnie Wam do gustu!

1. "Roar" (2013)

Clip przedstawia historię, w której Katy Perry rozbija się samolotem na terenie dżungli. Z początku kobieta jest przerażona i obawia się o swoje życie, jednak z upływem czasu zaczyna całkiem dobrze radzić sobie z dziką naturą. Artystka zaprzyjaźnia się z okolicznymi zwierzętami oraz zaczyna korzystać z tego co zastała w dżungli. Katy robi są zdjęcia z małpkami i maluje słoniom gigantyczne paznokcie. 

Utwór "Roar" promował czwarty album wokalistki o nazwie "Prism", który w Polsce uzyskał status podwójnie platynowej płyty. Twórcami teledysku do piosenki byli Lukas Gottwald, Max Martin oraz sama Katy Perry

2. "Dark Horse" (2013)

Akcja teledysku rozgrywa się w starożytnym Egipcie. Katy Perry jest samotną władczynią, która pragnie poznać miłość swojego życia. W tym celu odwiedza ją mnóstwo mężczyzn, pragnących poślubić wokalistkę. Niestety żaden z nich nie jest w stanie sprostać jej oczekiwaniom, a Katy zamienia każdego z nich w przedmioty. 

"Dark Horse" to utwór, który miał znaleźć się na albumie "Prism". Jednak sukcesy jakie odniósł kawałek skłonił artystkę do wydania go jako pełnoprawny singiel. Piosenka jest dość wyjątkowa jak na twórczość artystki, ponieważ łączy w sobie elementy trapu oraz hip-hopu.

3. "Last Friday Night" (2011)

Clip przedstawia ogromną imprezę, która odmieniła życie Katy Perry. Wokalistka przyszła na zabawę jako skromna i nieśmiała dziewczyna, jednak z mijającymi godzinami stała się pewną siebie kobietą. 

Singiel zajął pierwsze miejsce na liście "Billboard Hot 100" i sprawił, że Katy Perry stała się pierwszą artystką, której pięć utworów z jednego albumu znalazło się na szczycie tego notowania. 

4. "Firework" (2010)

Teledysk do tego kawałka powstał w Budapeszcie. Katy Perry spogląda z balkonu na panoramę miasta, a z jej ciała wystrzeliwują fajerwerki. Dodatkowo clip przedstawia kilka pobocznych historii. Jedną z nich jest opowieść o nieśmiałej dziewczynie, której udaję się znaleźć w sobie odwagę, aby wskoczyć do basenu. 

Twórcą clipu jest Dave Mayers. Natomiast słowa do piosenki stworzyła Katy Perry we współpracy z Mikelą Eriksen, Torą Hermansen, Ester Dean oraz Sandy Wilhelm

5. "Bon Appétit" (2017)

W teledysku do tego utworu Katy Perry trafia w ręce kucharzy, którzy próbują przyrządzić z wokalistki posiłek dla gości zaproszonych na pewnie przyjęcie. Jednak pod koniec clipu sytuacja zmienia się diametralnie. To goście stają się daniem, a Katy zaczyna triumfalnie tańczyć. 

"Bon Appétit" to singiel promujący piąty album artystki o nazwie "Witness". W kawałku gościnnie wystąpił zespół Migos, znany głównie ze sceny amerykańskiego hip-hopu.