5 seriali Netfliksa z 2021 roku, które mogłeś przegapić

Co roku na Netfliksie swoją premierę ma mnóstwo ciekawych i porywających produkcji. Ogrom materiału dostępnego w serwisie sprawia, że nie sposób obejrzeć wszystkie z nich. Przedstawiamy listę pięciu seriali, które mogliście przegapić w 2021 roku. Sprawdźcie, czy któraś z propozycji przypadnie Wam do gustu!

1. "Lupin"

"Lupin" to francuski serial kryminalny, który swoją premierę w serwisie miał w styczniu 2021 roku. Następnie w lipcu pojawiło się pięć kolejnych odcinków, a serial z miejsca stał się jednym z największych hitów dostępnych na Netfliksie.

Głównym bohater serialu to Assane Diop. Mężczyzna jest złodziejem i jedynym synem pewnego Senegalczyka, który przybył do Francji w poszukiwaniu lepszego życia. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna. Ojciec Assane został fałszywie skazany za kradzież diamentowego naszyjnika i kilka dni później popełnił samobójstwo. Główny bohater postanawia zemścić się na oprawcach swojego ojca, wykorzystując przy tym swoje zdolności w dziedzinie skradania się i kradzieży. 

2. "Narcos: Meksyk"

Seria "Narcos" w serwisie Netflix cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Po zamknięciu historii, która skupiła się wokół osoby Pablo Escobara, twórcy postanowili opowiedzieć historię wojen narkotykowych w Meksyku. 

W tym roku w serwisie pojawił się finałowy sezon produkcji. Widzowie po raz kolejny zostali wrzuceni w sam środek wojen z narkotykami w tle. Serial w znakomity sposób oddaje klimat lat 90. oraz brutalność meksykańskich karteli. Dodatkowo ważną rolę w całej opowieści pełni wątek amerykańskich policjantów, próbujących za wszelką cenę złapać meksykańskich gangsterów. 

3. "Locke and Key"

W październiku 2021 roku swoją premierę miał drugi sezon serialu "Locke and Key". Produkcja inspirowana jest serią komiksów o takiej samej nazwie. Komiks wydawany był w latach 2008-2014. Popularność dzieła autorstwa Joa Hilla sprawiła, że Netfliks postanowił stworzyć ekranizację tej niesamowitej opowieści.

Serial utrzymany jest w konwencji horroru. Fabuła skupia się wokół Tylera, Kinsey oraz Bode'go. Trójka bohaterów to rodzeństwo, które wraz ze swoją  matką wprowadza się do starego domu. Posiadłość w przeszłości należała do rodziny ich tragicznie zmarłego ojca.  Niedługo później bohaterowie orientują się, że dom skrywa mnóstwo tajemnic, a klucze do pokoi mają magiczne właściwości. 

4. "Cobra Kai"

W 2021 roku na Netfliksie pojawił się czwarty sezon kultowej produkcji pt. "Cobra Kai". Serial jest kontynuacją filmów z serii "Karate Kid". Akcja rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z filmowej sagi. 

"Cobra Kai" jest bardzo popularną produkcją w serwisie. Serial charakteryzuje się nostalgicznym klimatem, jednak bardzo dobrze obrazuje czasy współczesne. Czwarty sezon ukazał zmagania bohaterów w turnieju All Valey.

5. "Atypowy"

"Atypowy" to bardzo wyjątkowa produkcja, którą możecie znaleźć w serwisie. Komediodramat skupia się na przygodach rodziny Gardnerów. W jej skład wchodzi nastolatek o imieniu Sam. Chłopak boryka się z lekkim spektrum autyzmu. Przypadłość Sama często powoduje zabawne sytuacje. 

"Atypowy" to momentami wzruszająca historia, przepełniona rodzinną miłością oraz próbami poradzenia sobie z problemami, jakie przed rodziną Gardnerów stawiała rzeczywistość.