Netflix: najciekawsze filmowe premiery [STYCZEŃ 2022]

Netflix na styczeń 2022 roku przygotował wiele ciekawie zapowiadających się premier filmowych. Sprawdźcie, co warto będzie zobaczyć w tym czasie!

1. "Początek świata", (11 stycznia)

"Początek świata" to francuska komedia, która w styczniu zadebiutuje w serwisie. W rolach głównych zobaczymy między innymi: Laurenta Laffite, Karin Viard oraz Helen Vincent. Film zapowiada się na dość absurdalną i prowokacyjną produkcję. 

Fabuła zobrazuje historię Jeana-Louisa. Pewnego dnia serce mężczyzny przestaje bić. Główny bohater cierpi na kompleks Edypa, a to sprawia, że będzie musiał odbyć poważną rozmowę ze swoją matką. W przeciwnym wypadku mężczyzna umrze w ciągu trzech dni. 

2. "Jak pokochałam gangstera", (12 stycznia)

Film w reżyserii Macieja Kawulskiego będzie sequelem do jego wcześniejszej produkcji pt. "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Pierwsza część okazała się wielkim hitem, więc powstanie kontynuacji było tylko kwestią czasu. 

Nowa opowieść przedstawi historię Nikodema "Nikosia" Skotarczyka - polskiego gangstera. Mężczyzna zajmował się nielegalnym importowaniem samochodów do Polski. Jego życie przypominało film akcji i świetnie nadaje się do ekranizacji, którą już niedługo będziemy mogli zobaczyć w serwisie Netflix

3. "Bez wahania", (13 stycznia)

"Bez wahania" to ekranizacja książki autorstwa Nory Roberts pt. "Bezwstydna cnota". Na ekranie będziemy mogli zobaczyć: Alysse Milano, Sama Page'a oraz Emilie Ullerup. Film zapowiadany jest jako produkcja trzymająca w napięciu, a momentami nawet wzruszająca. 

Fabuła skupi się na postaci Greace Miller - autorki kryminałów. Pewnego dnia jej siostra zostaje porwana. Kobieta postanawia wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i odnaleźć zaginionego członka rodziny.  

4. "Riverdance: Rzeczna opowieść", (14 stycznia)

Film animowany pojawi się w serwisie 14 stycznia 2022 roku. Produkcja będzie familijnym musicalem pełnym wzruszających momentów. W bajce będziemy mogli usłyszeć głosy Pierce'a Brosnana oraz Sama Hardy'ego

Animacja skupi się na losach Keegana i Moya - dwóch małych irlandzkich dzieci. Bohaterowie będą zmagać się z bolesną traumą, którą spróbują pokonać za pomocą tańca.

5. "W królewskim stylu", (20 stycznia)

"W królewskim stylu" to komedia romantyczna skierowana głównie do nastolatków. Film będzie miał luźny, pogodny charakter i na pewno nie zabraknie w nim miejsca na historię przepełnioną uczuciami. 

Główną bohaterką filmu jest Izzy. Dziewczyna dostanie propozycję pracy podczas ślubu czarującego księcia. Między dwoma bohaterami zacznie rozwijać się uczucie i ceremonia stanie pod znakiem zapytania.