5 ról, za które kochamy Cezarego Pazurę

Cezary Pazura znany jest ze swojego wybitnego talentu aktorskiego. Przez lata zachwycał widownię swoimi kolejnymi wcieleniami. Przedstawiamy subiektywną listę najlepszych ról polskiego aktora. Sprawdźcie, która z nich najbardziej zapadła Wam w pamięci!

1. Cezary Cezary

Cezary Cezary był głównym bohaterem serialu komediowego pt. "13 posterunek", który pod koniec ubiegłego wieku pokochała cała Polska. Pazura niemal w każdym odcinku kultowej produkcji potrafi rozśmieszyć widzów do łez. Sam aktor przyznał kiedyś, że w trakcie kręcenia serialu wiele scen musiało zostać wyciętych. Powodem takiej sytuacji był fakt, że gra Cezarego Pazury za bardzo rozśmieszała operatora kamery, który ze śmiechu nie mógł utrzymać stabilnego kadru. 

2. Fred

W filmie Olafa Lubaszenki pt. "Chłopaki nie płaczą", Cezary Pazura wcielił się w postać Freda. Mężczyzna był bezwzględnym gangsterem. Sceny z udziałem tego bohatera zdecydowanie są jednymi z najlepszych w całej produkcji. W polskiej kulturze do dziś popularnych jest wiele kwestii, jakie padły z ust Freda w trakcie filmu. Pazura przyczynił się do ogromnego sukcesu filmu, na który do kin wybrało się ponad pół miliona Polaków.

3. Adaś Miauczyński

Adaś jest głównym bohaterem filmu "Nic śmiesznego". Mężczyzna jest nieżyjącym już reżyserem filmowym, który z pozycji nieboszczyka opisuje swoje czterdziestoletnie życie. Miauczyński jest bardzo specyficzną postacią. Jego matka chciała, aby był dziewczynką, więc w dzieciństwie ubierała go w sukienki. Adaś był niespełniony w dorosłym życiu, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Film pomimo swojego smutnego wydźwięku przepełniony jest zabawnymi scenami, a Pazura świetnie wpasował się w klimat całej produkcji. 

4. Jerzy Kiler

"Kiler" to kolejny film z Cezarym Pazurą w roli głównej, który odniósł olbrzymi sukces. W produkcji Juliusza Machulskiego aktor zagrał taksówkarza Jerzego Kilera. Mężczyzna został wrobiony w morderstwo pewnego gangstera i bezskutecznie próbuje udowodnić światu, że jest niewinny. Oprócz Pazury, na ekranie błyszczy również Janusz Rewiński, który wcielił się w postać Stefana "Siary" Siarzewskiego .

5. Mariusz Fajkowski

Mariusz Fajkowski to postać, która pojawiła się w serialu "Ślepnąć od świateł". Produkcja przedstawia losy jednego z warszawskich dilerów narkotykowych - Kuby Niteckiego. Jednym z klientów mężczyzny jest Fajkowski. Postać grana przez Pazurę jest znanym w całej Polsce celebrytą. Niektórzy twierdzą, że Mariusz Fajkowski wzorowany był na osobie Kuby Wojewódzkiego. Rola Cezarego Pazury to dość wyjątkowa pozycja na liście jego aktorskich wcieleń. Jednak niewątpliwie jest warta zobaczenia.