5 najlepszych piosenek z filmów Quentina Tarantino

Quentin Tarantino znany jest ze swojego oryginalnego stylu. Jego filmy zawsze cechują się wybitnymi dialogami, wielowymiarowymi postaciami oraz świetną ścieżką dźwiękową. Przedstawiamy subiektywną listę pięciu najlepszych utworów z dzieł amerykańskiego reżysera. Sprawdźcie, czy kojarzycie wszystkie z nich!

1. "Girl You'll Be a Woman Soon"

Piosenka pochodzi z repertuaru Neila Diamonda. Jednak amerykański reżyser w trakcie produkcji swojego kultowego filmu pt. "Pulp Fiction" postanowił wykorzystać cover kawałka zagrany przez zespół Urge Overkill. Decyzja Tarantino okazała się strzałem w dziesiątkę. Utwór świetnie wpasował się w klimat całej produkcji i był nominowany do nagrody "MTV Movie Award" w kategorii "Najlepsza piosenka filmowa".

"Pulp Fiction" przyczyniło się do znacznego zwiększenia popularności grupy Urge Overkill. "Girl You'll Be a Woman Soon" to do dziś najbardziej znany numer zespołu, który zajmował się głównie graniem alternatywnego rocka. 

"Stuck in the Middle with You"

Kawałek "Stuck in the Middle with You" pojawił się w debiutanckim filmie Quentina Tarantino pt. "Wściekłe psy". Produkcja do dziś uważana jest jako klasyka kina niezależnego i ceniona przez wielu krytyków. 

Numer został napisany przez szkockich muzyków Gerry'ego Rafferty'egoJoe'a Egana, którzy wspólnie tworzyli zespół Stealers Wheel. Piosenka "Stuck in the Middle with You" została nagrana w 1972 roku, jednak prawdziwe zainteresowanie wzbudziła dopiero po premierze filmu "Wściekłe psy". Utwór stał się międzynarodowym hitem i dotarł na szóste miejsce listy przebojów "The Billboard Hot 100".

3. "Down in Mexico"

"Down in Mexico" to piosenka autorstwa zespołu The Coasters. Numer powstał w 1956 roku, jednak za sprawą Quentina Tarantino utwór ten zyskał "drugie życie". Amerykański twórca postanowił umieść ten kawałek w filmie pt. "Death Proof"

Tekst piosenki opisuje historię pewnego mężczyzny, który udaje się w głąb Meksyku i tam spotyka groźnego przestępcę z czerwoną bandaną na głowie. W tym kraju popularny jest taniec kobiet do tego utworu i właśnie podobną scenę możecie znaleźć w filmie "Death Proof"

4. "You Never Can Tell"

Kawałek ten jest również znany pod nazwą "C'est La Vie" oraz "Teenage Wedding". Piosenka została stworzona przez Chucka Berry'ego w 1964 roku. Słowa utworu opowiadają historię małżeństwa dwojga nastolatków i ich życia po ślubie. 

Numer pojawił się w filmie "Pulp Fiction" podczas kultowej sceny tańca Vincenta Vegi i Mii Wallace. Ujęcia zawierające kroki taneczne dwojga bohaterów przeszły do klasyki kina, a kawałek "You Never Can Tell" dodał tej scenie niepowtarzalnego klimatu. 

5. "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)"

Cover piosenki "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)" w wykonaniu Nancy Sinatry pojawił się w filmie "Kill Bill". Utwór pierwotnie promował album Cher o nazwie "The Sonny Side of Chér". Kawałek błyskawicznie stał się ogromnym hitem i wielu artystów postanowiło nagrać swoją wersję "Bang Bang". Nancy Sinatra wypuściła swój cover w 1966 roku, jako singiel promujący płytę "How Does That Grab You?"

Współcześnie najbardziej znaną aranżacją tego kawałka jest interpretacja Davida Guetty. Francuski DJ i producent muzyczny stworzył klubową wersję piosenki, która znacząco różni się od materiału źródłowego.