5 filmów biograficznych o muzykach, które możecie znaleźć na Netfliksie

Życie wielu gwiazd sceny muzycznej było wyjątkowe i pełne niesamowitych historii. Nic więc dziwnego, że powstało mnóstwo biograficznych filmów z muzykami w rolach głównych. Przedstawiamy Wam listę pięciu takich produkcji, które możecie znaleźć w serwisie Netflix.

1. "Bohemian Rhapsody"

Amerykańsko-brytyjska produkcja to najbardziej dochodowy film biograficzny w historii kina, który przedstawia losy zespołu The Queen. W rolach głównych wystąpili: Rami Malek, Gwilym Lee, Ben Hardy oraz Joseph Mazzello.

Fabuła filmu skupia się głównie na historii charyzmatycznego frontmana zespołu - Freddiego Mercury'ego. Ukazuje jego drogę do sławy oraz zmagania artysty z osobistymi problemami. Produkcja poruszą również tematykę związaną ze społecznością LGBTQ i momentami staje się bardzo wzruszająca. 

2. "8. Mila"

Film jest biografią amerykańskiego rapera Eminema. Wydarzenia przedstawione w produkcji rozgrywają się w 1995 roku w Detroit. Jimmy "B-Rabbit" Smith mieszka niedaleko ulicy zwanej 8. Milą. Mężczyzna jest początkującym raperem i marzy o wielkiej karierze. Jednak miejsce, w którym przyszło mu żyć i trudna sytuacja finansowa sprawia, że młodemu artyście ciężko jest opuścić rodzinne strony. 

W roli głównej wystąpił sam Eminem. Biografia została doceniona przez krytyków na całym świecie. Dowodem tego jest fakt, że piosenka skomponowana na potrzeby filmu pt. "Loose Yourself" otrzymała Oscara i była pierwszym hip-hopowym utworem, któremu udało się zdobyć tą nagrodę. 

3. "Brud"

Film oparty jest na bestsellerowej biografii zespołu "Motley Crue". Produkcja z 2019 roku przedstawia historię pełną imprez, kobiet i narkotyków. Niestety tak destrukcyjny tryb życia mocno odbił się na członkach grupy muzycznej, którzy zaczęli popadać w coraz większe kłopoty. 

Zespół "Motley Crew" ma jeden z największych fan clubów w Stanach Zjednoczonych.   Grupa jest jednym z zespołów nurtu heavy metalu z największą liczbą sprzedanych albumów w dziejach. 31 grudnia 2015 roku artyści zagrali ostatni koncert i zakończyli trzydziestoletnią działalność zespołu. 

4. "The Doors"

Ten film to kolejny dramat biograficzny oparty na faktach. Fabuła obrazuje historię Jima Morrisona - wokalisty zespołu The Doors. Produkcja przedstawia zarówno początki kariery artysty, jak i tragiczny finał jego życia. 

W postać Jima Morrisona wcielił się Val Kilmer. W trakcie nagrywania filmu aktor zaśpiewał wszystkie partie muzyczne, za co został nominowany do nagrody MTV "Złoty Popcorn" dla najlepszego aktora. 

5. "Mój tydzień z Marilyn"

Dramat ukazuje tydzień z życia Marilyn Monroe, która w tym czasie pracowała przy tworzeniu filmu "Książe i aktoreczka". Produkcja oparta jest na książkach biograficznych "The Prince" i "The Showgirl" autorstwa Colina Clarka.

Akcja filmu rozgrywa się latem 1956 roku. Podczas kręcenia filmu Marilyn spędza dużo czasu z Colinem Clarkiem. Mężczyzna pokazuje jej uroki brytyjskiego życia oraz odciąga artystkę od hollywoodzkich zobowiązań i oczekiwań.