5 teledysków nagranych w malowniczych miejscach

Każdego roku powstaje niezliczona liczba teledysków do przeróżnych utworów. Niektóre z nich nagrywane są w profesjonalnych studiach filmowych inne natomiast powstają w zapierającej dech w piersiach scenerii. Przedstawiamy subiektywną listę pięciu teledysków, które nakręcono w pięknych lokajach.

1. Coldplay "Paradise"

"Paradise" to singiel brytyjskiego zespołu Coldplay, który swoją premierę miał we wrześniu 2011 roku. Nieco ponad miesiąc później ukazał się oficjalny teledysk do tego utworu. Realizację materiału powierzono Mattowi Whitecrossowi  i decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Clip kręcony był w dwóch lokacjach. Pierwszą z nich okazał się Londyn, natomiast drugą scenerią była Republika Południowej Afryki. To właśnie ujęcia z afrykańskiego państwa sprawiają, że teledysk jest przepełniony pięknymi obrazkami. Materiał wideo stworzony przez Whitecrossa otrzymał nagrodę  MTV Video Music Awards w kategorii Najlepszy Teledysk Rockowy.

2. Rihanna "Man Down"

Teledysk do tego utworu powstał w miejscowości Portland na Jamajce. Clip utrzymany jest w bardzo ciepłych i miłych dla oka barwach. Ukazuje piękno tamtejszej natury i kultury. Jednak materiał wideo jest uznawany za jeden z najmroczniejszych w całej twórczości Rihanny. Powodem takiej sytuacji jest historia przedstawiona w teledysku. Clip rozpoczyna się od sceny morderstwa pewnego mężczyzny przez artystkę. Następnie Rihanna przypomina sobie poprzedni dzień, który sprawił, że kobieta dopuściła się zabójstwa. 

3. Michael Jackson "They Don't Care About Us"

Materiał wideo do tego kultowego numeru króla popu powstał w Rio De Janerio. Clip zawiera mnóstwo scen, które zostały nagrane w charakterystycznych dla tego miasta fawelach. Pomimo faktu, iż takie dzielnice cechują się skrajną biedą, są bardzo kolorowe i fascynujące dla ludzi z innych stron świata. Michael Jackson, decydując się na nagranie teledysku właśnie w takim miejscu, chciał zwrócić uwagę społeczeństwa na dramaty ludzkie, jakie mają miejsce w tych niebezpiecznych dzielnicach.

4. Wham! "Last Christmas"

Teledysk do tego świątecznego klasyka powstał w szwajcarskiej miejscowości Saas-Fee, która położona jest w malowniczych Alpach. W clipie wystąpili między innymi: George MichaelAndrew Ridgeley oraz Pepsi & Shirlie. Materiał wideo ukazuje podróż grupy przyjaciół kolejką górską do domku w narciarskim kurorcie. Po dotarciu na miejsce bohaterowie rozpoczynają przygotowania do świąt, a George Michael flirt ze swoją świąteczną miłością. 

5. Taylor Swift "Wildest Dreams"

"Wildest Dreams" to romantyczny utwór z repertuaru Taylor Swift. Materiał wideo do tego singla powstał na terenie Tanzanii. Teledysk w cudowny sposób obrazuje dzikość i piękno afrykańskiej natury. Clip zawiera dużą liczbę ujęć ogromnych wodospadów i zwierząt charakterystycznych dla tego kontynentu. Dodatkowo w materiał wideo wpleciony jest naprawdę ciekawy wątek miłosny, który może poruszyć serce każdego widza.