10 aktorek, które zaśpiewały w filmach swoim głosem

Cytując klasyka, "śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej". Udowodnili to aktorzy, którzy sami zaśpiewali partie wokalne w znanych filmach. Zobaczcie, które gwiazdy mają zadatki na znakomitych muzyków!

1. Amy Adams

Amy Adams swoją rolą w filmie "Zaczarowana" udowodniła światu, że potrafi śpiewać. Film został wyprodukowany przez Disneya i miał charakter kina rodzinnego, więc partii do zaśpiewania było naprawdę sporo. W 2021 roku zakończyły się zdjęcia do drugiej części filmu, a sama aktorka przyznała, że piosenek i tańca będzie jeszcze więcej w nadchodzącej kontynuacji. Amy Adams dodała również, że druga część "Zaczarowanej" jest dla niej olbrzymim wyzwaniem, ponieważ film powstaje piętnaście lat po premierze oryginału. 

2. Reese Witherspoon

Aktorka zachwyciła widownię swoim talentem muzycznym w filmie pt. "Spacer po linie". Produkcja jest biografią gwiazdy muzyki country - Johnny'ego Casha. W postać głównego bohatera wcielił się Joaquin Phoenix. Natomiast Reese Witherspoon zagrała partnerkę życiową Johhny'ego. We dwójkę stworzyli znakomity duet. Sami zaśpiewali wszystkie piosenki, jakie pojawiły się w filmie oraz nauczyli się grać na instrumentach, których w prawdziwym życiu używali odgrywani przez aktorów bohaterowie. 

3. Keira Knightley

Kiera Knightley również ma swoim koncie rolę w musicalu. W 2013 roku wraz z Markiem Ruffalo wystąpiła w produkcji o nazwie "Zacznijmy od nowa". W 2008 roku aktorka pokazała próbkę swoich możliwości wokalnych w filmie "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły". Kiera ze śpiewem ma styczność niemal codziennie. W tym samym roku, w którym zagrała w filmie "Zacznijmy od nowa", aktorka wyszła za mąż za muzyka Jamesa Rightona

4. Kate Winslet

Kate Winslet w wielu filmach korzystała ze swojego talentu wokalnego. Aktorka śpiewała w filmach: "Opowieść wigilijna", "Romanse i papierosy", "Iris" oraz "Rozważna i romantyczna". Za rolę w ostatniej z wymienionych produkcji Kate dostała nominację do Oscara. Brytyjka już od dzieciństwa śpiewała podczas swoich aktorskich poczynań. Winslet występowała w takich sztukach jak: "Piotruś Pan" i "Adrian Mole"

5. Meryl Streep

Śpiewanie w filmach również nie jest niczym wyjątkowym dla Meryl Streep. W filmie pt. "Boska Florence" aktorka wcieliła się w postać Florence Foster Jenkins. Główna bohaterka pomimo fatalnego głosu marzyła o karierze śpiewaczki operowej. Opinie widzów na temat tej roli są podzielone. Jedni byli zachwyceni, innym zaś kreacja Meryl Streep nie przypadła do gustu. Dodatkowo Amerykanka korzystała ze swojego wokalu w filmie "Mamma Mia", w którym musiała się zmierzyć z największymi przebojami grupy ABBA

6. Kristen Bell

Pozycja Kristen Bell na tej liście jest wyjątkowa. Bowiem aktorka swoją najlepszą role wokalną zagrała w animacji. Amerykanka wcieliła się w postać Anny w bajce Disneya pt. "Kraina lodu". Bajka zanana jest z wielu kultowych utworów, które wymagały od aktorów wspięcia się na wyżyny swoich muzycznych umiejętności. Kristen od małego uczyła się śpiewać. W wieku 11 lat uczęszczała do musicalowego teatru w Nowym Jorku University's Tisch School dla artystów oraz do Shrine Catholic High School w Royal Oak. Dodatkowo występowała również na Broadwayu, gdzie brała udział w musicalowej wersji "Przygód Tomka Sawyera"

7. Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer wystąpiła w musicalu pt. "Lakier do włosów". W przeszłości niewiele wskazywało na to, że aktorka będzie w stanie zrobić tak wielką karierę. W liceum była uważana za trudne dziecko i sprawiała mnóstwo problemów. Po szkole średniej rozpoczęła studia prawnicze i występowała w konkursach piękności. Na szczęście dla fanów kina Michelle postanowiła zainteresować się aktorstwem, a jak się później okazało miała również talent do śpiewu. 

8. Nicole Kidman

W 2001 roku aktorka zagrała w musicalu "Moulin Rouge!". Decyzja Nicole Kidman, aby zgrać w tym filmie okazała się bardzo dobra. Produkcja została nominowana do ośmiu Oscarów, z czego udało się jej zdobyć dwie statuetki (najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy). Podobnie, jak większość bohaterów w naszym zestawieniu, Nicole Kidman jest aktorką wielu talentów. Nic więc dziwnego, że świetnie poradziła sobie w musicalu "Moulin Rouge!". Kobieta w wieku trzech lat rozpoczęła naukę baletu, a następnie zainteresowała się sztuką pantomimy i aktorstwa. 

9. Ryan Gosling

Ryan Gosling pokazał próbkę swoich muzycznych możliwości w filmie pt. "Blue Valentine". W jednej ze scen aktor zaśpiewał piosenkę "You Always Hurt the One You Love". Ten moment filmu jest bardzo romantyczny. Pomimo tego, że bohater zarzekał się, iż nie umie śpiewać to efekt finalny wyszedł bardzo dobrze. 

10. Emilia Clarke

Emilia Clarke zagrała w brytyjskim dramacie "Dom Hemingway". U boku Jode'a Lowa była najjaśniejszym punktem filmu. Aktorka wcieliła się w postać Evelyn. Jedna z muzycznych scen wymagała od Emilii zaśpiewania piosenki pt. "Fisherman Blues". Kobieta dała z siebie wszystko, co widać na ekranie. Emilia Clarke jest znana również ze swojego wykonania utworu pt. "Last Christmas" w filmie o takim samym tytule.