"Upadek" i inne seriale kryminalne, od których nie można się oderwać

"Upadek" to obecnie jeden z najpopularniejszych seriali na platformie Netflix. Przygotowaliśmy dla Was propozycje seriali, od których nie można się oderwać. Zaczynamy!

1. "Upadek"

Aby zrozumieć motywy postępowania seryjnego mordercy, kryjącego się za maską wzorowego męża i ojca, detektyw Stella Gibson musi najpierw zmierzyć się z własnymi demonami. Oglądaj bez ograniczeń. Znana z serialu "Z archiwum X" rewelacyjna Gillian Anderson jako chłodna śledcza próbująca schwytać seryjnego mordercę z Belfastu.

2. "Mare z Easttown"

Fabuła serialu podąża śladami policjantki z małego miasteczka w Pensylwanii podczas prowadzonego przez nią śledztwa w sprawie morderstwa. W tytułowej roli wielokrotnie nagradzana Kate Winslet.

3. "Mindhunter"

Koniec lat 70. Dwóch agentów FBI zmienia oblicze kryminologii, badając umysły morderców i niebezpiecznie przybliżając się do poznania istoty bezwzględnego zła. Serial składa się z dwóch sezonów. W głównych rolach wystąpili Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv i Hannah Gross.

4. "The Sinner"

W małym miasteczku w stanie Nowy Jork udręczony detektyw poszukuje odpowiedzi na temat zagmatwanych spraw, a jednocześnie zmaga się z własnymi demonami. Oglądaj bez ograniczeń. W tej nominowanej do Złotego Globu antologii Bill Pullman wciela się w detektywa Harry'ego Ambrose'a.

5. "Paranoid"

Akcja rozgrywa się w małym fikcyjnym miasteczku Marshwell. Detektywi Michael Niles (Neil Stuke), Nina Suresh (Indira Varma), Alec Wayfield (Dino Fetscher) i Bobby Day (Robert Glenister) zaczynają odkrywać, co wydarzyło się tego pamiętnego poranka Doktor Angela Benton zabrała swojego trzyletniego syna Łukasza na plac zabaw. Obserwując, jak Luke bawi się razem z innymi mamami i ich małymi dziećmi, Angela zostaje napadnięta i brutalnie dźgnięta nożem przez mężczyznę, z zakrytą twarzą. Jest to opowieść o Dawidzie i Goliacie, pełna humoru i człowieczeństwa, w której bohaterowie zmierzą się z własnymi demonami, zanim zdążą stoczyć bitwę z prawdziwym wrogiem.