5 dziecięcych aktorów, którzy nie zrobili wielkiej kariery

W historii kina pojawiło się już wielu aktorów w młodym wieku, którzy zapowiadali się na gwiazdy światowego formatu. Niestety nie wszystkim z nich udało się osiągnąć tak duże sukcesy w dorosłym życiu. Przedstawiamy listę pięciu dziecięcych aktorów, którzy nie potrafili zrobić wielkiej kariery. Zobaczcie, czy znacie ich wszystkich!

1. Macaulay Culkin

W takim zestawieniu nie może zabraknąć tego aktora. Macaulay Culkin znany jest przede wszystkim z głównej roli w filmie "Kevin sam w domu". W dzieciństwie jego kariera była niesamowicie dynamiczna, a chłopiec bardzo szybko stał się milionerem. 

Młody aktor od początku swojej zawodowej działalności odnosił same sukcesy. W 1985 roku Macaulay zadebiutował w filmie telewizyjnym pt. "The Midnight Hour" i od razu zyskał uznanie wśród krytyków. Chłopiec występował również w licznych reklamach. Na początku lat 90. zaprzyjaźnił się z samym Michaelem Jacksonem i został ojcem chrzestnym jego dwójki dzieci - Prince'a i Paris. Macaulay wystąpił nawet w teledysku do piosenki króla popu pt. "Black or White"

W połowie ostatniej dekady XX wieku jego kariera zaczęła mocno wyhamowywać. Aktor przestał tak często pojawiać się na kinowych ekranach, a następnie popadł w problemy narkotykowe. W 2004 roku został nawet skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Obecnie życie Culkina wróciło do normy, jednak nigdy nie udało mu się raz jeszcze podbić aktorskiego świata. 

2. Julia Wróblewska

W dzieciństwie Julia Wróblewska swoją grą zauroczyła niemal całą Polskę. Zagrała w komedii romantycznej pt. "Tylko mnie kochaj" i przyćmiła samego Macieja Zakościelnego i Agnieszkę Grochowską. Jednak rola w filmie Ryszarda Zatorskiego okazała się największą w jej karierze. 

W 2011 roku aktorka pojawiała się w filmach "Listy do M." oraz "Och Karol 2". Następie skupiła się na graniu w serialach telewizyjnych. Widzowie mogli zobaczyć ją w produkcjach takich jak: "M jak miłość", "Rodzina zastępcza" oraz "Naznaczony". Pod koniec poprzedniej dekady zaczęła występować w rozrywkowych produkcjach z udziałem celebrytów oraz w programach śniadaniowych. 

3. Haley Joel Osment

Haley Joel Osment urodził się w 1988 roku w Los Angeles i już sześć lat później zaliczył swój filmowy debiut. Aktor nie pojawił się pierwszy raz w mało znanej produkcji. Wystąpił u boku Toma Hanska w filmie "Forrest Gump" i został nagrodzony statuetką "Young Artist Award" dla najlepszego aktora poniżej 10 roku życia. 

Kariera aktora nabrała dużego rozpędu po roli w filmie "Szósty zmysł", gdzie Haley wcielił się w postać chłopca, który widział zmarłych. To właśnie z jego ust padło kultowe zdanie "I see dead people". Za role w tym filmie Osment dostał nawet nominację do Oscara i Złotego Globu

W latach 1999 - 2003 chłopiec grał w wielu filmach, a najbardziej znanym z nich był "AI: Sztuczna inteligencja" w reżyserii Stevena Spielberga. Rola nie została ciepło przyjęta przez krytyków i od tego czasu kariera Haley'a zaczęła zwalniać. Obecnie aktor pojawia się w niszowych filmach i nie zachwyca już tak, jak robił to w dzieciństwie. 

4. Aleksandra Szwed

W dzieciństwie Aleksandra Szwed swoją grą błyszczała w serialu "Rodzina zastępcza". Była bardzo jasnym punktem całej obsady i obok Sergiusza Żymełki wróżono jej największą karierę. Poza występami w serialu młoda Aleksandra chętnie pojawiała się na deskach teatru i w latach 2003 - 2006 zagrała w czterech spektaklach. 

Niestety współcześnie kobieta niemal całkowicie zrezygnowała z aktorstwa. Aleksandra Szwed skupiła się głównie na śpiewaniu i obecnie mogliście widywać ją w produkcjach takich jak: "Jaka to melodia", "Twoja twarz brzmi znajomo" oraz "Star Voice. Gwiazdy mają głos".

5. Shirley Temple

Shirley Temple to amerykańska aktorka, która w latach 30. ubiegłego wieku, jako mała dziewczynka rozkochała w sobie Amerykę. W wieku sześciu lat zagrała w swoim pierwszym filmie pt. "Stand Up and Cheer". Produkcja stała się wielkim hitem i mała Shirley podpisała siedmioletni kontrakt z Fox Productions.

Współpracując z wcześniej wymienioną wytwórnią dziewczynka zagrała w kilku filmach i została prawdziwą gwiazdą. Shirley za pojedynczą rolę zarabiała 300 tysięcy dolarów. Najczęściej wcielała się w postacie małych dziewczynek, pozbawionych domu, pieniędzy lub rodziców. Po zakończeniu współpracy z Fox Productions zagrała jeszcze w kilku filmach, jednak produkcje te nie spotkały się z takim uznaniem jak poprzednie. 

W latach 50. Shirley postanowiła zakończyć karierę aktorską i poświęcić się rodzinie, a następnie polityce. Kobieta pełniła funkcję delegata USA przy Zgromadzeniach Ogólnych ONZ oraz była ambasadorką Stanów Zjednoczonych w Ganie i Czechosłowacji.