Najgorsze kontynuacje kinowych hitów

Powstanie sequela kinowego hitu zazwyczaj jest kwestią czasu. Wizja ponownego zarobienia ogromnych pieniędzy przez twórców zdecydowanie zachęca do wyprodukowania następnej części. Niestety nie zawsze okazuje się to dobry pomysł. Przedstawiamy listę pięciu fatalnych kontynuacji znanych filmów. Sprawdźcie, czy oglądaliście wszystkie!

1. "Dziedzic maski"

Film jest sequelem kultowej produkcji z Jimem Carrey'em w roli głównej pt. "Maska". Niestety zdecydowanie odstaje poziomem od pierwszej części. Nie jest tak zabawny, a brak charyzmatycznego głównego bohatera jest bardzo widoczny. Produkcja zdobyła nawet nagrodę Złotej Maliny w kategorii dla najgorszego sequelu lub remake'u. 

2. "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3"

Produkcja jest trzecią częścią filmów z serii "Kogel-mogel". Dwie poprzednie w polskiej kulturze mają status kultowych. Niestety komedia romantyczna z 2019 roku nie była w stanie dorównać poprzednim dwóm filmom. W obsadzie zabrakło nieżyjących już Dariusza Siatkowskiego, Jerzego Turka i Małgorzaty Lorentowicz. Obecnie w kinach możecie obejrzeć czwartą część tej historii zatytułowaną "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4".

3. "Faceci w czerni 4"

W czwartej części fantastycznonaukowej serii twórcy postanowili zmienić głównych bohaterów. Willa Smitha i Tommy Lee Jonesa zastąpiono Chrisem Hemsworthem i Tessą Thompson. Dwójka nowych aktorów nie sprostała oczekiwaniom widzów oraz krytyków, a film spotkał się z bardzo chłodnym przyjęciem na całym świecie. 

4. "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaski"

Po latach Steven Spielberg postanowił nakręcić czwartą część przygód kultowego archeologa. W główną rolę ponownie wcielił się Harrison Ford. Pomimo faktu, że film zarobił ponad 700 milionów dolarów, przez wiele osób nie został dobrze odebrany. Duży wpływ na to miał wiek Forda, który nie wyglądał już tak wiarygodnie, jako postać dr. Henry'ego Jonesa

5. "Auta 2"

Kontynuacja hitu Pixara okazała się słabą produkcją. Animacja przedstawia podróż dokoła świata bohaterów znanych z pierwszej części. Film ma charakter kina szpiegowskiego i właśnie to wydaje się być jego największą wadą. Bajka z 2011 roku zrezygnowała z przyziemnej historii na rzecz międzynarodowego spisku i to uważane jest duży błąd twórców.