Czym zajmowały się gwiazdy muzyki, zanim zostały sławne?

Zarabianie na życie poprzez muzykę na początku kariery nie jest proste. Nawet najwięksi artyści zazwyczaj musieli mieć jakąś pracę dorywczą. Zobaczcie, jakie zawody wykonywały gwiazdy muzyki, zanim stały się sławne na cały świat!
David Bowie David Bowie 0070148/Reporter

1. David Bowie

W latach 60. młody David Bowie podjął pracę jako dostawca towaru w zakładzie rzeźniczym. Legendarny muzyk miał wówczas 13 lat. Chłopiec zdecydował się na taki zawód, aby być w stanie opłacić lekcję gry na saksofonie, których udzielał mu legendarny Ronnie Ross. 11 lat później panowie ponownie połączyli swoje siły i wspólnie zagrali kawałek pt. "Walk On the Wild Side"

Mick Jagger Mick Jagger Neil Lupin / WENN/agefotostock/East News

2. Mick Jagger

Mick Jagger w wieku 18 lat pracował jako tragarz w lokalnym szpitalu psychiatrycznym. Pomimo faktu, iż taka placówka wydaje się być bardzo trudny miejscem do pracy, muzyk bardzo pozytywnie wspominał okres, w którym zarabiał pieniądze w szpitalu. To właśnie tam przeżył swój pierwszy romans i w jednym z wywiadów wspomniał, że placówka dla chorych umysłowo ludzi była miejscem, w którym stracił dziewictwo. 

ROD STEWART ROD STEWART ASSOCIATED PRESS/East News

3. Rod Stewart

Rob Steward w młodości miał wiele wspólnego ze zmarłymi i cmentarzami. Dwukrotnie pracował jako grabarz w Londynie. Artysta w swojej biografii zaznaczył, że do jego obowiązków nie należało kopanie grobów, lecz wyznaczanie miejsc przyszłego pochówku zmarłych Londyńczyków. 

Freddie Mercury Freddie Mercury DICK WALLIS / Rex Features / EAST NEWS

4. Freddie Mercury

Freddie Mercury prowadził własne stoisko, w którym klienci mogli kupować jego własne prace artystyczne oraz używane ubrania. W prowadzeniu działalności pomagał mu perkusista zespołu Queen - Roger Taylor. Freddie nie porzucił swojej pracy nawet po wydaniu pierwszej płyty przez legendarną grupę muzyczną. 

Ozzy Osbourne i Kelly Osbourne Ozzy Osbourne i Kelly Osbourne Ozzy Osbourne i Kelly Osbourne

5. Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne to kolejny artysta w naszym zestawieniu, który ma rzeźniczą przeszłość. Niestety dla samozwańczego księcia ciemności, jego praca była dużo cięższa od tego co robił David Bowie. Ozzy codziennie musiał rozcinać brzuchy krów i usuwać całą zawartość ich żołądków. W jednym z wywiadów mężczyzna powiedział, że do końca życia nie zapomni zapachu, jaki towarzyszył tej czynności.