Kultowe piosenki z czołówek seriali z lat 2000

Czołówka to rzecz bardzo ważna w przypadku seriali. Ma zachęcić widza do oglądania danej produkcji. Często jest też okazją do stworzenia czegoś artystycznego i interesującego. Niemal każdej takiej sekwencji towarzyszy jakiś utwór muzyczny. Przedstawiamy subiektywną listę najlepszych piosenek z czołówek seriali z lat 2000.

1. "Rodzina zastępcza"

Serial "Rodzina zastępcza" cieszył się ogromną popularnością w pierwszej dekadzie XXI wieku. Produkcja posiadała gwiazdorską obsadę i była jednym z najdłużej emitowanych seriali telewizyjnych w Polsce. Łącznie powstało 329 epizodów popularnego programu. Przy tworzeniu czołówki twórcy wykorzystali utwór Seweryna Krajewskiego pt. "Tkanina". Tekst do tej kultowej piosenki został napisany przez Jacka Cygana

2. "M jak miłość"

Serial "M jak miłość" zadebiutował na antenie TVP2 4 listopada 2000 roku i do dziś cieszy się ogromną popularnością. Przez 22 lata czołówka serialu zmieniała się kilkukrotnie. Jednak najbardziej kultowa wydaje się być jej pierwsza wersja, której towarzyszył utwór Wojciecha Gąsowskiego o takim samym tytule jak nazwa serialu. 

3. "Pohamuj entuzjazm"

Serial to jedna z najbardziej rozpoznawalnych produkcji stacji HBO. W roli głównej wystąpił Larry David, który zagrał samego siebie. Sitcomowi towarzyszy bardzo charakterystyczny motyw dźwiękowy. Melodia w ostatnich latach, za sprawą mediów społecznościowych zyskała jeszcze większą popularność. Mnóstwo twórców na Tik Toku wykorzystuje ją przy nagrywaniu swoich filmików.

4. "Samo życie"

"Samo życie" w pierwszej dekadzie obecnego wieku było jedną z największych produkcji telewizji Polsat. Serial emitowany był w latach 2002 - 2010, a wydarzenia fabularne skupiały się wokół pracowników fikcyjnego warszawskiego dziennika o nazwie "Samo życie". W czołówce twórcy wykorzystali piosenkę o takim samym tytule, jak ich produkcja, którą zaśpiewał Stachursky

5. "Plebania"

"Plebania" pojawiła się w polskiej telewizji w 2000 roku. Serial od początku zyskał masę fanów i był emitowany przez następne 12 lat. Charakterystyczna piosenka z czołówki pochodzi z repertuaru Tadeusza Woźniaka i nosi tytuł "Pośrodku świata"