Aktorzy, którzy musieli przytyć lub schudnąć do swoich ról

Aktorstwo to czasem ciężki kawałek chleba. W tym zawodzie to własne ciało staje się narzędziem pracy i niekiedy scenariusz filmu wymaga od aktora przejścia prawdziwej metamorfozy. Przedstawiamy listę osób, które musiały schudnąć lub przytyć do swoich ról. Sprawdźcie, która przemiana zszokuje Was najbardziej!
Christian Bale Festiwal filmowy Toronto 2019 Christian Bale Festiwal filmowy Toronto 2019 Invision/Invision/East News

1. Christian Bale

W 2004 roku aktor zagrał w dreszczowcu pt. "Mechanik". Przygotowania do roli wymagały wielu poświęceń od Christiana Bale'a. Mężczyzna zrzucił niemal 30 kilogramów. Dokonał tego dzięki specjalnej diecie. Aktor przyznał, że w tamtym okresie w ciągu dnia jadł jedynie puszkę tuńczyka oraz jabłko. Efekty metamorfozy były zdumiewające. W filmie Bale wygląda jak prawdziwy szkielet, a jego rola została doceniona przez wielu krytyków. 

Jared Leto &Brytyjska premiera filmu Suicide Squad Jared Leto &Brytyjska premiera filmu Suicide Squad Photoshot/REPORTER/East News

2. Jared Leto

Jared Leto jest znany z tego, że niemal w każdej roli prezentuje się zupełnie inaczej. Tak samo było w przypadku jego angażu w filmie "Rozdział 27". W tym dramacie Leto wcielił się w postać chorego psychicznie Marka Chapmana, który przyjechał do Nowego Jorku w celu zabicia Johna Lennona. Na potrzeby tej produkcji mężczyzna przybrał na wadze ponad 30 kilogramów. 

Tom Hanks Tom Hanks Rex Features/East News

3. Tom Hanks

W trakcie kręcenia kultowego filmu "Cast Away" Tom Hanks schudł 22 kilogramy. Ciekawostką jest to, że zdjęcia do filmu zostały wstrzymane na roku, aby aktor mógł przystosować swoje ciało do roli rozbitka na bezludnej wyspie. W tym czasie mężczyzna dodatkowo zapuścił włosy oraz brodę, a rola w tym filmie stała się jedną z najlepszych w całej karierze amerykańskiego aktora. 

Aktorzy, którzy musieli przytyć lub schudnąć do swoich ról Aktorzy, którzy musieli przytyć lub schudnąć do swoich ról YouTube (kadr z filmu 'Matt Damon Breaks Down His Most Iconic Characters | GQ')

4. Matt Damon

W 2009 roku Matt Damon zagrał w filmie "Intrygant". W tym komediodramacie aktor wcielił się w postać Marka Whitacre'a. Historia przedstawiona w produkcji oparta jest na faktach. W związku z tym, mężczyzna musiał upodobnić się do rzeczywistego wyglądu głównego bohatera. W tym celu Matt Damon przytył 14 kilogramów oraz zapuścił wąsy. 

Aktorzy, którzy musieli przytyć lub schudnąć do sowich ról Aktorzy, którzy musieli przytyć lub schudnąć do sowich ról YouTube (kadr z filmu 'How Anne Hathaway Became The Most Hated Celeb In Hollywood')

5. Anne Hathaway

W filmie "Les Misérables: Nędznicy" kobieta zagrała chorą na gruźlicę prostytutkę. Anne Hathaway potraktowała swoją rolę bardzo poważnie i w trakcie przygotowań do zdjęć przeszła na bardzo radykalną dietę. Aktorka jadła jedynie chleb razowy i płatki owsiane. Po premierze filmu okazało się, że poświęcenie kobiety nie poszło na marne. Jej rola okazała się znakomita i Anne otrzymała za nią Oscara

Charlize Theron Charlize Theron Invision / Invision / East News

6. Charlize Theron

Kreacja w filmie "Monster" zmusiła aktorkę do prawdziwej przemiany. Na potrzeby tej produkcji Charlize Theron przytyła 10 kilogramów i dodatkowo zgoliła brwi. Rola aktorki ma wiele wspólnego z wyżej opisanym wcieleniem Anne Hathaway. Charlize również odegrała postać prostytutki i również została uhonorowana Oscarem

Aktorzy, którzy musieli przytyć lub schudnąć do swoich ról Aktorzy, którzy musieli przytyć lub schudnąć do swoich ról YouTube (kard z filmu 'Matthew McConaughey winning Best Actor | 86th Oscars (2014)')

7. Matthew McConaughey

Rola Matthew McConaughey'a to kolejna metamorfoza na naszej liście nagrodzona Oscarem. W filmie "Witaj w klubie" aktor zagrał chorego na HIV mężczyznę. W związku z tym faktem mężczyzna musiał znacznie schudnąć. Codziennie wykonywał masę ćwiczeń fizycznych, jednak na tak spektakularną przemianę największy wpływ miała ścisła dieta, która bez przerwy monitorowana była przez najlepszych specjalistów.