5 pięknych coverów przeboju "Dziwny jest ten świat"

Piosenka Czesława Niemena pt. "Dziwny jest ten świat" ma status ponadczasowego przeboju w historii polskiej muzyki. Przedstawiamy listę pięciu przepięknych coverów tego utworu. Sprawdźcie, która wersja najbardziej przypadnie Wam do gustu!

1. Michał Szpak

Michał Szpak słynie z zamiłowania do twórczości Czesława Niemena. Nic więc dziwnego, że postanowił wziąć na warsztat utwór "Dziwny jest ten świat". Artysta śpiewał tą piosenkę wielokrotnie i za każdym razem robił to w cudowny sposób. 

2. Asmik Shiroyan

Asmik Shiroyan to ormiańsko-ukraińska piosenkarka i autorka tekstów. W czwartym sezonie programu "The Voice of Ukraine" zrobiła prawdziwą furorę i dała się poznać szerszej widowni. W jednym z odcinków popularnego show zaśpiewała piosenkę "Dziwny jest ten świat" po ukraińsku, a jurorzy pokochali jej interpretacje. 

3. Edyta Górniak

Z tym utworem postanowiła zmierzyć się także Edyta Górniak. Wokalistka zaśpiewała go podczas koncertu "Gramy dla Białorusi", który w poprzednim roku zorganizowała Telewizja Polska. Artystka jak zawsze stanęła na wysokości zadania i zaprezentowała swoje wyjątkowe możliwości wokalne. 

4. Natalia Kawalec

Również w polskiej edycji programu "The Voice" pojawił się kawałek pt. "Dziwny jest ten świat". W finale trzeciej edycji zaśpiewała go Natalia Kawalec. Niestety dla artystki piosenka Czesława Niemena nie przyniosła jej ostatecznego triumfu w wielkim finale. 

5. Roksana Węgiel

Zwyciężczyni "Eurowizji Junior" też miała styczność z twórczością Niemena. Roksana pojawiła się w jednym z odcinków programu "Jaka to melodia?" i wykonała utwór w ciekawej aranżacji. Młoda artystka już niejednokrotnie udowodniła, iż jej muzyczny talent stoi na bardzo wysokim poziomie, a ten występ był tego kolejnym przykładem.