5 zaskakujących ciekawostek o serialu "Na Wspólnej"

Serial "Na Wspólnej" towarzyszy Nam od 27 stycznia 2003 roku. W tym czasie powstało już ponad 3 tysiące odcinków popularnego programu. Przedstawiamy listę zaskakujących ciekawostek na temat tej produkcji. Sprawdźcie, jak wiele ciekawych informacji skrywa historia tego serialu!

1. Międzynarodowy format

Serial nie jest oryginalną produkcją stacji TVN. W rzeczywistości powstał dzięki międzynarodowej licencji firmy Fremantle. Pierwowzorem "Na Wspólnej" jest niemiecka produkcja o nazwie "Unter Uns" (pol. "Między nami"). Na licencji należącej do brytyjskiej firmy powstała jeszcze czeska wersja serialu, która nosiła tytuł "Ulice" oraz słowacka o nazwie "Medzi nami".

2. Piosenka z czołówki

Tytułowy utwór z serialu zaśpiewał Krzysztof Krawczyk. Natomiast muzyka do tego numeru została skomponowana przez Krzesimira Dębskiego oraz Grzegorza Daronia. Piosenka towarzyszy produkcji od samego początku jej istnienia. Po śmierci Krzysztofa Krawczyka telewizja TVN wyraziła swój szacunek do twórczości muzyka. Stacja wyemitowała czołówkę w czerni i bieli oraz zamieściła informację o tym, że zabieg ten spowodowany jest odejściem legendarnego artysty. 

3. Czołówka

Czołówka serialu zmieniała się na przestrzeni lat. Od 2003 roku fani serialu mogli zobaczyć już cztery różne wersje sekwencji rozpoczynającej każdy odcinek. Pierwsze z nich mocno stawiały na czerwono-niebieskie barwy, które są charakterystyczne dla znaków z nazwami warszawskich ulic. Dopiero w 2014 roku twórcy serialu postanowili zrezygnować z tego zabiegu i obecne intro przepełnione jest wieloma kolorami. 

4. Gościnne występy

Przez 19 lat emisji serialu pojawiło się w nim wielu celebrytów. W poszczególnych epizodach udział wzięły takie gwiazdy jak: Mariusz Pudzianowski, Magda Gessler, Marcin Prokop oraz Wujek Samo Zło. Większą rolę otrzymała Mandaryna, która mieszkała na ulicy Wspólnej przez kilkadziesiąt odcinków. 

5. Odcinek nr 1000

Twórcy serialu postanowili uczcić tak wyjątkową okazję i przygotowali odcinek specjalny. Z okazji 1000. epizodu w produkcji pojawili się bohaterowie innych ówczesnych programów stacji TVN. Widzowie na ekranie mogli zobaczyć: Piotra Korzeckiego (Paweł Małaszyński) z serialu  "Magda M.", Zuzię, Małgosie i Adasia z "Niani" oraz komisarza Adama Zawadę ( Marek Włodarczyk) - głównego bohatera "Kryminalnych".