5 najlepszych ról Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio to jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów w Hollywood. Artysta ma na swoim koncie wiele niezapomnianych wcieleń. Przedstawiamy listę pięciu najlepszych ról Leonardo. Sprawdźcie, która Wam najbardziej przypadła do gustu!

5. Jack Dawson, "Titanic"

Rola w filmie Jamesa Camerona otworzyła DiCaprio drzwi do wielkiej kariery. 23-letni wówczas aktor wcielił się w postać Jacka Dawsona i podbił serca milionów kobiet na całym świecie. Produkcja zdobyła 10 Oscarów, jednak Leonardo na swoją statuetkę musiał jeszcze długo poczekać. 

4. Cobb, "Incepcja"

"Incepcja" to prawdziwe dzieło kinematografii. Film przedstawia niewiarygodnie wciągającą opowieść o wchodzeniu do świata snów i podświadomości. W tym zwariowanym otoczeniu idealnie odnalazł się Leonardo DiCaprio. Aktor wcielił się w nieoczywistą postać złodzieja o imieniu Cobb

3. Billy Costigan, "Infiltracja"

Leonardo Dicaprio przez całą swoją karierę miał niebywałe szczęście pracować z najwybitniejszymi reżyserami na świecie. W 2006 roku zagrał w filmie "Infiltracja", za którego produkcję odpowiedzialny był Martin Scorsese. W tej opowieści aktor odegrał rolę Billa Costigana i wspólnie z Mattem Damonem stworzył charyzmatyczny duet podwójnych agentów. 

2. Teddy Daniels, "Wyspa tajemnic"

Ten film był kolejnym owocem współpracy aktora z Martinem Scorsese. W owej produkcji Leonardo DiCaprio wcielił się w postać Teddy'ego Danielsa - szeryfa federalnego. Mężczyzna próbował rozwiązać zagadkę zniknięcia pacjenta szpitalu psychiatrycznego. Jednak z upływem fabuły bohater grany przez DiCaprio okazuje się całkowicie kimś innym, a film potrafi zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. 

1. Hugh Glass, "Zjawa"

Rola w tym filmie nieoczekiwanie okazała się najważniejszą w karierze aktora. To właśnie dzięki niej Leonardo Dicaprio zdobył upragnionego Oscara. W tej produkcji artysta pokazał się widzom jako Hugh Glass. Mężczyzna został porzucony przez swoich towarzyszy po tym, jak zaatakował go niedźwiedź. Te wydarzenia sprawił, iż Hugh postanowił zemścić się na znanych mu osobach.