5 najlepszych komedii Science Fiction. Znasz je wszystkie?

Fantastyka naukowa towarzyszy nam od ponad 100 lat. Twórcy zagłębiają się w nieosiągalny świat techniki i nieprawdopodobnych wydarzeń. Szkicują wymyślone i niewyobrażalne światy. Jednak w przedstawieniu genialnych koncepcji, brakuję czasem lekkości i humoru. Oto zestawienie najlepszych komediowych filmów science fiction, które przedstawiają wielkie koncepcje w zabawny sposób.

1. "Powrót do Przyszłości"

Ponadczasowy film, który doczekał się całej trylogii. Wydana 1985 roku pierwsza część w reżyserii Roberta Zemeckisa, opowiada o nastolatku, który wraz ze swoim przyjacielem naukowcem podróżuje, wybudowanym przez niego wehikułem czasu. Serwis Prime News wskazał "Powrót do przyszłości" jako jeden z dziesięciu najlepszych filmów z wątkiem podróży w czasie. 

2. "Kosmiczne Jaja"

Kultowa już parodia wielu filmów science fiction m.in. "Gwiezdnych Wojen", "Obcego", "Planety Małp", "Star Treka", "2001 Odysei Kosmicznej" i "Czarnoksiężnika z Krainy Oz". Twórcą tego filmu jest Mel Brooks, produkcja przecierała szlaki, na gruncie tworzenia filmów parodiujących. George Lucas dał swoją zgodę Melowi Brooksowi na realizację filmu po przeczytaniu scenariusza. Już wtedy był wielkim fanem wcześniejszych jego filmów.

3. "Pogromcy Duchów"

Film opowiada o trzech doktorach parapsychologii, którzy zakładają firmę zajmującą się zwalczaniem duchów. Kultowy film z lat 80. chyba znają wszyscy. Piosenka promująca ten film rozbrzmiewa w głowie na sam dźwięk tytułu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że stworzenie piankowego marynarza pochłonęło 20 tys. dolarów i został on zniszczony zaraz po skończeniu zdjęć. 

4. "Brazil"

"Brazil" brytyjski film z 1985 roku w reżyserii Terryego Gilliama. Nawiązuje do powieści George'a Orwella "Rok 1984". Zdobył nagrodę Los Angeles Critics Award dla najlepszego filmu, dwie nagrody BAFTA (najlepsza scenografia, najlepsze efekty specjalne) oraz dwie nominacje do Oscara za scenariusz oryginalny i scenografię. 

5. "Autostopem przez Galaktykę"

Adaptacja powieści angielskiego pisarza Douglasa Adamsa. Arthur Dent dowiaduje się, że Ziemia ma zostać zniszczona, gdyż leży na trasie budowy kosmicznej autostrady, a w dodatku jego najlepszy przyjaciel, Ford Prefect, okazuje się kosmitą, który zbiera materiały do nowej edycji bestsellerowego przewodnika po galaktyce. Stworzenie tego filmu zajęło pisarzowi ponad 25 lat.