5 najczęściej powtarzanych piosenek w filmach. Znasz je wszystkie?

Każdy je zna i każdy kojarzy. Są takie piosenki, które filmowcy kochają używać w swoich filmach. Scena walki kung-fu, mamy do tego piosenkę. Scena drogi, gdzie samotny kierowca przemierza pustynie Ameryki, mamy do tego piosenkę. Sprawdźcie, oto zestawienie najbardziej nadużywanych piosenek w filmach.

1. Carl Douglas "Kung Fu Fighting"

W praktycznie każdej scenie Kung-Fu słychać dźwięk tej piosenki, a filmy, w których się pojawiła to: "Kung Fu Panda", "Godziny Szczytu", "Wielki Biały Ninja", "Szefowie Wrogowie", "Policyjne Opowieści", "Małolaty u Taty" itd. 

2. Steppenwolf "Born To Be Wild"

Utwór, który pojawił się w ponad setce różnych filmów. Większość scen drogowych jest nim zabarwionych, poprzez chwytliwy refren wpada w ucho i sprawia, że każda droga jest drogą wolności. Filmy, w jakich się pojawił to np.: "Swobodny jeździec", "Las Vegas Parano", "Zgubieni w Ameryce", "Odjazdowe Wakacje" itd

3. Bee Gees "Stayin' Alive"

Szczyt popularności zyskała dzięki pojawieniu się w otwierającej scenie z "Gorączce Sobotniej Nocy". Szybko stała się hitem, nadużywanym w wielu produkcjach m.in. "Odlotowym Duecie", "Zabójczej Perfekcji", "Dwóch zgryźliwych tetrykach" i bajce "Madagaskar". 

4. Smash Mouth "All Star"

Popularność tego utworu, przyniosło pojawienie się w bajce "SHREK", aczkolwiek jeszcze przed tą bajką można było go usłyszeć w takich filmach jak "Inspektor Gadżet", "Wyścig Szczurów", "SuperBohaterwie". Bohaterowie tego filmu występują w oficjalnym teledysku. 

5. Katrina and the Waves "Walking on Sunshine"

Każdy chyba z nas zna tę piosenkę, pojawia się ona w masie produkcji takich jak "Tajemnica mojego sukcesu", "Jaś Fasola", "I kto to mówi", "Dogonić Słońce", "American Psycho", "Moon", "Garbi! Super bryka", "Małolaty u Taty"