5 piosenek, które zostały wykorzystane w ostatnich scenach kultowych seriali

Na ostatnie sceny serialu często czekamy nawet kilka lat. Nic więc dziwnego w tym, że twórcy starają się, aby sekwencja kończąca daną produkcję była wyjątkowa i zapadała widzom w pamięci. Przedstawiamy listę pięciu piosenek, wykorzystanych w ostatnich minutach kultowych seriali!

1. "Rocket Man", ("Californication")

Ostatnią piosenką, jaką mogli usłyszeć widzowie podczas oglądania "Californication" był przebój Eltona Johna pt. "Rocket Man". Kawałek idealnie wpasował się w klimat całej produkcji, która pomimo komediowego wydźwięku, przedstawiała dość dramatyczną historię pisarza - Hanka Moody'ego. Tekst utworu idealnie opisywał dotychczasowe życie głównego bohatera, a jednocześnie dawał szansę na lepszą przyszłość, jaka malowała się przed mężczyzną. 

Piosenka "Rocket Man" to jeden z najbardziej znanych numerów Eltona Johna. Kawałek stał się globalnym hitem i jest drugim najczęściej granym utworem przez artystę podczas jego koncertów. 

2. "Baby Blue", ("Breaking Bad")

Również twórcy serialu "Breaking Bad" świetnie potrafili dobrać piosenkę do ostatniej sceny serialu. Kawałek "Baby Blue" już samym tytułem nawiązuje do fabuły całej produkcji i życia głównego bohatera, czyli chorego na raka nauczyciela chemii - Waltera White'a

Numer "Baby Blue" został stworzony przez walijski zespół Badfinger. Piosenka swoją premierę miała w 1972 roku. Kawałek nigdy nie stał się wielkim hitem, jednak jego epizod w ostatnim odcinku "Breaking Bad" sprawił, że utwór wdrapał się na 73. pozycję brytyjskiej listy przebojów.

3. "Never Ending Story", ("Stranger Things")

Serial "Stranger Things" kapitalnie odwołuje się do ludzkiej nostalgii za latami 80. Produkcja w świetny sposób oddaje klimat tamtej epoki, wykorzystując do tego każdy z możliwych sposobów. W wielu odcinkach możecie zobaczyć znakomicie ucharakteryzowanych aktorów lub usłyszeć znaną z lat 80. piosenkę. Właśnie taki zabieg został wykorzystany przez twórców w ostatnim odcinku trzeciego sezonu "Stranger Thnigs". W owym epizodzie pojawił się utwór "Never Ending Story" i doskonale wpasował się w wydarzenia pokazane na ekranie. 

Oryginalnie kawałek "Never Ending Story" został stworzony na potrzeby filmu pt. "Niekończąca się opowieść". Piosenka błyskawicznie zyskała rozgłos i stała się bardzo popularna. 

4. "Lay It Down Slow", ("Skazany na śmierć")

W pierwszej dekadzie obecnego wieku serial "Skazany na śmierć" bił rekordy popularności. Nic więc dziwnego, że mnóstwo osób czekało (jak się wtedy wydawało) na ostatni odcinek produkcji. W końcowej sekwencji twórcy wykorzystali piosenkę "Lay It Down Slow", która doskonale oddała patetyczny charakter ostatnich chwil serialu. 

Piosenka pochodzi z piątego albumu brytyjskiej grupy Spiritualized. Numer swoją premierę miał we wrześniu 2003 roku i był ostatnim kawałkiem, który znalazł się na płycie "Amazing Grace".

5. "The Lumberjack Song", ("Dexter")

Serial "Dexter" opowiadał historię seryjnego mordercy, który zabijał przestępców grasujących po ulicach Miami. W ostatnim odcinku 8. sezonu produkcji, twórcy zdecydowali się na ciekawy zabieg użycia utworu stworzonego przez grupę Monty Pythona pt. "The Lumberjack Song". Sam tytuł piosenki odnosi się do ostatniej sceny serialu, a wybór kawałka wywodzącego się z komediowego otoczenia był dość wyjątkowym zabiegiem, wykorzystanym w mrocznej produkcji. 

Piosenka "The Lumberjack Song" została napisana i skomponowana przez Terry'ego Jonesa, Michaela Palina oraz Freda Tomlinsona. Po raz pierwszy pojawiła się w dziewiątym epizodzie "Latającego cyrku Monty Pythona"